Komentari 4

VIDEO Ludi nogometni finale u Parizu. Španjolska u produžetku postala i olimpijski pobjednik

7

Španjolcima je to drugo olimpijsko zlato nakon slavlja 1992. u Barceloni, pobijedili su Francusku nakon 120 minuta 5-3. U susretu za 3. mjesto Maroko je u četvrtak u Nantesu deklasirao Egipat čak 6-0

Nakon što su seniori osvojili Europsko nogometno prvenstvo u Njemačkoj, sjajno ljeto španjolskog nogometa upotpunila je i olimpijska reprezentacija osvojivši zlato u Parizu. U sjajnom finalu igranom na Parku prinčeva španjolska reprezentacija je pobijedila domaćina Francusku nakon produžetaka 5-3.

POGLEDAJTE VIDEO:

Španjolcima je to drugo olimpijsko zlato nakon slavlja 1992. u Barceloni. Počelo je sjajno za domaćine, veznjak Stuttgarta Enzo Millot je u 11. minuti doveo Francusku u vodstvo. Međutim "furia" je u idućih 17 minuta okrenula rezultat s tri gola. Napadač Barcelone Fermin Lopez je izjednačio u 18. minuti, a isti je igrač u 25. minuti zabio i drugi gol. Samo tri minute kasnije veznjak Villarreala Alex Baena je doveo Španjolsku do 3-1 prednosti.

Football - Men's Gold Medal Match - France vs Spain

Francuska je bila korak do smanjenja zaostatka u 57. minuti, no Manu Kone je pogodio prečku. U 78. minuti Francuska je smanjila, a pogodak je zabio Maghnes Akliouche. U trećoj minuti nadoknade domaćin je uspio izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Jean-Philippe Mateta. Brazilski sudac Ramon Abatti je dosudio jedanaesterac zbog prekršaja Turrientesa na Kalimuendu.

4

Football - Men's Victory Ceremony

Španjolska je do nove prednosti stigla u 100. minuti golom napadača Raya Vallecana Sergija Camella, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Camello u 120. minuti. U susretu za 3. mjesto Maroko je u četvrtak u Nantesu deklasirao Egipat čak 6-0. Bronca je marokanskoj reprezentaciji uvjerljivo najveći uspjeh na olimpijskim igrama. Do Pariza su nastupili na OI u Barceloni (1992), Sydneyju (2000), Ateni (2004) i Londonu (2012) i nikada nisu prošli skupinu.

Napadač Betisa Abde Ezzalzouli doveo je Maroko u vodstvo u 23. minuti, a samo tri minute kasnije Soufiane Rahimi je povećao prednost. Veznjak Genka Bilal El Khannouss je u 51. minuti zabio za 3-0, da bi Rahimi u 64. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici. Za napadača Al Aina bio je to već osmi pogodak na turniru i uvjerljivo je najbolji strijelac. Do kraja susreta za Maroko su zabili i Akram Nakach (73) i kapetan Achraf Hakimi (87).