Komentari 4

VIDEO Kaos u Palestini. Bacili su suzavac na stadionu, navijači i igrači gubili svijest od muke

Navijači su skakali s tribina i trčali na teren kako bi se zaštitili od dimnih bombi i suzavaca koji su bačeni na tribine. Posljedice napada osjetili su igrači, koji su se požalili na gušenje, a neki su čak izgubili svijest

Šokantne scene stižu s finala Liga kupa u Palestini u kojem su snage odmjerili Jabal Al Mukkabber i Balata. Prema pisanju palestinskih medija, izraelske oružane snage napale su stadion za vrijeme utakmice.

Više desetaka navijača osjetilo je probleme s gušenjem, a drugo poluvrijeme utakmice odgođeno je i zbog dimnih bombi koje su ubačene na teren. Navijači su usred panike pobjegli na teren kako bi bili zaštićeni od suzavca koji je bačen na tribine...

Posljedice napada osjetili su i igrači. Kapetan Balate, Saed Abu Saleem, rekao je da je suzavac ušao i u svlačionicu za igrače. Dodao je da je vidio neke igrače kako se guše, a neki su pali u nesvijest.

Izraelski ministar Bezalel Smotrich: Palestinci ne postoje!
Izrael i Palestinci dogovorili mehanizam suzbijanja nasilja

Ipak, utakmica se nastavila, a Jabal Al Mukkabber osvojio je Kup zahvaljujući pobjedi od 1-0. Jedini gol zabio je Zaid Qombor u prvom poluvremenu.

Lokalni mediji ističu da je prava sreća što se ovakav napad nije dogodio na utakmici reprezentacije, koju redovito gleda više od tisuću ljudi na tribinama.