Komentari 59

VIDEO Pogledajte komičan autogol kojim je Hajduk šokantno ispao iz Europe

Zvonimir Šarlija u osmoj minuti utakmice postigao je autogol u trećem pretkolu Konferencijske lige protiv Ružomberoka. Nespretna reakcija stopera izbacila je Hajduk iz Europe

Hajduk je šokantno ispao iz trećeg pretkola Konferencijske lige od slovačkog Ružomberoka (1-0). Novi je to fijasko europskih ambicija Splićana u rangu poraza od Tobola, Gzire, Dile Gori, Žiline, Shelbournea...

Nakon 0-0 u Slovačkoj, Hajduk je doživio šok u uzvratnoj utakmici pred krcatim Poljudom već u osmoj minuti nakon što je Zvonimir Šarlija postigao autogol.

POGELDAJTE VIDEO:

Navijači Hajduka o odlasku Ivana Perišića 05:03

Sve se dogodilo nakon što su Slovaci izveli korner. Stoper Ružomberoka, Alexander Mojžiš, bio je najviši u skoku i udarcem glavom poslao loptu prema golu. Šarlija je pokušao blokirati udarac, ali lopta se odbila do Mateja Madlenaka koji je iz teške pozicije pokušao zabiti. Nastala je gužva pred golom, pravi fliper, a lopta se, nakon što ju je Madlenak još jednom dodirnuo, nezgodno odbila prema Šarlija, koji ju je u pokušaju da očisti situaciju nesretno zakucao u vlastitu mrežu.

Ovaj nesretni događaj ostavio je publiku na Poljudu u šoku i doveo Hajduk u rani zaostatak u ključnoj utakmici, a njega nisu uspjeli nadoknaditi do kraja utakmice i ispali su iz Europe.