Komentari 41

VIDEO Kako je Osijek šokirao Poljud: Jedan zabio nakon 32 mjeseca, drugi umalo prvijenac

Petar Brlek nakon 16 sekundi drugog poluvremena razveselio je navijače "bijelo-plavih", a Ivan Lučić dodao autogol u lošoj večeri na Poljudu

Osijek je pobijedio Hajduk 2-0 u nedjeljnom derbiju 12. kola HNL-a pred oko 30.000 gledatelja na Poljudu.

Četvrti je to poraz "bilih" u zadnjih šest prvenstvenih utakmica, a unatoč tomu i dalje su drugi na ljestvici s dva boda manje od vodeće Rijeke, dva više od trećeplasiranog Dinama uz utakmicu manje. Osječani su u povratničkom nastupu Zorana Zekića na klupi s tri boda manje od Splićana na petom mjestu.

Nakon mirnog prvog poluvremena Osijek je poveo u 16. sekundi nastavka. Ramon Mierez proigrao je Petra Brleka koji je uz lošu reakciju golmana Ivana Lučića pogodio bliži kut. To mu je prvi gol od 2. veljače 2021., nakon više od 32 mjeseca.

Večer neočekivanih strijelaca upotpunio je Nail Omerović prvijencem u 74. minuti. Iskoristio je komičnu reakciju obrane hajdukovaca, četvorica su ga pustila da neometan zapuca, pogodio je stativu, a lopta se potom odbila preko crte od leđa Lučića, kojemu je tako ipak pripisan autogol.

Golove s derbija Hajduk - Osijek pogledajte OVDJE.