Velika pobjeda Splita! Moćnoj Megi nanio prvi poraz u sezoni

Košarkaši Splita u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama svladali Megu 90-80 (28-20, 20-20, 24-22, 18-18).

Shannon Shorter je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Splita, David Škara je dodao 19, dok je Bogoljub Marković sa 18 ubačaja i 17 skokova predvodio Megu.

Kontrola Splita od starta

Protiv dosada neporažene Mege Split je kontrolirao rezultat od samoga starta. U prvih 10 minuta hrvatski doprvak je stvorio osam poena prednosti, tu razliku održavao do poluvremena, da bi u trećoj četvrtini pobjegao i na 15 razlike.

Iako se Mega sredinom posljednje dionice primaknula na sedam poena minusa, Split je taj nalet odbio te mirno priveo dvoboj kraju.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 2-3, dok je Mega na 4-1.