LIVE Španjolska - Gruzija 4-1: Gruzija povela pa primila četiri gola, slijedi spektakl u četvrtfinalu! | 24sata

Komentari 137

18

Gruzija se dobro držala u prvom poluvremenu, ali u drugom ipak dolazi do izražaja kvaliteta "la roje", koja će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke 5. srpnja u Stuttgartu

Španjolska je pobijedila Gruziju 4-1 i prošla u četvrtfinale Europskog prvenstva. Gruzijci su poveli u 18. autogolom Le Normanda, ali Rodri u 39. zabija za izjednačenje prije odlaska na odmor. U drugom poluvremenu Španjolci su poveli golom Fabiana Ruiza (51'), a Nico Williams iz kontre zabija u 75. za povećanje vodstva. Dani Olmo u 83. minuti pogađa za konačnih 4-1, a Španjolska će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke.

Od samog početka je Španjolska nametnula inicijativu i držala posjed, dok se Gruzija koncentrirala na obranu svog gola i protunapade. Iz jednog takvog su i poveli, u 18. minuti je Le Normand loše reagirao i zabio u svoju mrežu za vodstvo Gruzijaca.

Euro 2024 - Round of 16 - Spain v Georgia

Ipak, primljeni gol nije pokolebao "furiju", iako je Gruzija vrlo opasno prijetila iz protunapada. Rodri je pokazao klasu i zabio u 39. za 1-1, u vremenu kad nije bilo kontinuiranog pritiska na gol Gruzije. Na odmor se otišlo s 1-1.

Drugo poluvrijeme počelo je atomski, već nakon pet minuta Kvaratskhelia je skoro zabio sa svoje polovice i iznenadio istrčalog Unaija Simona. Lopta je otišla malo pored gola... Španjolska je povela u 51. nakon što je Yamal sjajnim ubačajem pronašao Fabiana Ruiza koji se ubacio iz drugog plana i glavom iz blizine zabio za 2-1. Nakon tog gola, na terenu je praktički postojala samo jedna momčad.

Gruzija se sve više otvarala, a onda u 75. primila gol za 3-1 iz kontre. Nico Williams pokazao je o kakvom se dribleru radi i sjajnim golom nastavio fantastičan Euro kojeg igra. Do kraja je Olmo zabio za 4-1 u 83., iako je moglo pasti još golova, s obzirom na to da se Gruzija praktički raspala.

Euro 2024 - Round of 16 - Spain v Georgia Euro 2024 - Round of 16 - Spain v Georgia

Španjolska će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke 5. srpnja u Stuttgartu.

Le Normand (ag) 18'
90+3'

Završila je utakmica u Kölnu, a Španjolska s 4-1 prolazi u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Njemačke.

90'

Yamal je lijepo pronašao Olma na vrhu kaznenog prostora, ali bivši igrač Dinama puca ravno u Mamardashvilija i nema novog gola.

88'

Bori se simpatična Gruzija, Kvaratskhelia je izborio korner za svoju momčad.

83'

GOOL! Dani Olmo zabija i u potpunosti otklanja pitanje pobjednika. Španjolska će proći u četvrtfinale.