Komentari 181

Portugal - Francuska 3-5 (0-0): Ronaldo se oprostio od Eura, Francuzi stigli do polufinala!

11

Francuska je u lutriji jedanaesteraca pobijedila Portugal 5-3 i plasirala se u polufinale Eura gdje će igrati protiv Španjolske. Nakon regularnog dijela i produžetaka bilo je 0-0

Prvi put u povijesti jedna reprezentacija probila se do polufinala Eura bez da je zabila gol iz igre, a to je Francuska! Uz dva autogola, jedan penal pa onda i nakon lutrije jedanaesteraca, aktualni svjetski viceprvaci izborili su polufinale protiv Španjolske. Francuska je slavila protiv Portugala 5-3 nakon penala.

Bio je to susret koji je u prvi plan izbacio Cristiana Ronalda, jednog od najvećih ikada i Kyliana Mbappéa, genijalca koji će ga zamijeniti u Real Madridu i jednoga dana bi o njemu mogli pričati kao jednom od najboljih koji je igrao nogomet. Svi su s nestrpljenjem iščekivali megaspektakl u Hamburgu, ali prvo poluvrijeme je razočaralo. Nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju šansu.

Euro 2024 - Quarter Final - Portugal v France

Ipak, popustile su kočnice u nastavku. U samo nekoliko minuta vidjeli smo četiri velike prilike. Prvo je Maignan branio pokušaje Bruni Fernandesu i Vitinhi, a onda su Kolo Muani i Camavinga promašili zicere. Golova nije bilo u regularnom dijelu pa je utakmica otišla u produžetke. Tamo nije bilo većih prilika i bilo je jasno kako će penali odlučiti putnika u polufinale.

Portugal v France - UEFA Euro 2024 - Quarter Final - Volksparkstadion

Za Francusku su precizni bili Dembele, Fofana, Barcola, Kounde i Hernandez dok su kod Portugala zabijali Ronaldo, Bernardo Silva i Mendes. Tragičar je bio Joao Felix koji je u trećoj seriji pogodio stativu. I tako poslao kući sebe, svoje suigrače i Cristiana Ronalda, kojemu je to bio posljednji nastup na Euru.

Francuzi su se tako bez gola iz igre plasirali u polufinale gdje će u utorak od 21 sat igrati protiv Španjolske.

Europsko prvenstvo, četvrtfinale 21.00 , Hamburg
Portugal
0 : 0
Francuska
PETA SERIJA

Kraaaaaaaaaaaaaaj! Hernandez je pogodio za 5-3 i Francuska ide u polufinale Eura

ČETVRTA SERIJA

Diogo Costa je bez šanse, Barcola je sigurno pogodio za Francuze i u četvrtoj seriji. Nuno Mendes ostavlja Portugalce u igri, zavukao je loptu u desne rašlje. Rezultat: Francuska vodi 4-3

TREĆA SERIJA

Još jedna lopta u rašlje! Francuz Kounde pogodio je lijevi gornji kut, a Joao Felix je pogodio stativu, Francuska je u prednosti! REZULTAT: Francuska vodi 3-2

DRUGA SERIJA

Fofana je pucao po sredini i pogodio mrežu. Diogo Costa otišao je u lijevu stranu. Odgovornost kod Portugalac preuzeo je Bernardo Silva i pogodio desne rašlje. Maignan je bio blizu, ali udarac je bio presnažan. REZULTAT: 2-2

PRVA SERIJA

Prvi je loptu uzeo Ousmane Dembele i mirno pogodio za 1-0, a siguran je bio i Cristiano Ronaldo. REZULTAT: 1-1