Komentari 80

Klasik u nogometnom finalu! Španjolska i Francuska za zlato

Sandra Elkasević osvojila je brončano odličje u bacanju diska što je peta hrvatska medalja u Parizu. Hrvatska je izgubila veliki vaterpolski okršaj sa SAD-om, a u kvalifikacijama diska nije prošao Martin Marković

Olimpijske igre u Parizu, 10. dan ,
MEDALJE NAKON DESETOG DANA

Hrvatska je nakon brončane medalje Sandre Perković osvojila petu medalju na Olimpijskim igrama. I dalje smo najbolji od država u susjedstvu, Hrvatska zauzima 19. mjesto s dva zlata, jednim srebrom i dvije bronce.

24sata
'TRICOLORI' DRUGI FINALIST

Francuska nogometna reprezentacija pobijedila je Egipat 3-1 nakon produžetaka. U regularnom dijelu bilo je 1-1. Pogotke za Francusku zabili su Mateta u 83. i 99. minuti te Olise u 108. minuti. Jedini pogodak za Egipat dao je Saber u 62. minuti.

Francuska će tako u finalu Olimpijskih igara igrati europski klasik protiv Španjolske, koja je u ranijem polufinalu pobijedila Maroko 2-1.

Finale se igra u petak, 9. kolovoza, s početkom u 18 sati, na pariškom Parku prinčeva.

'FURIJA' PRVI FINALIST

Muška nogometna reprezentacija Španjolske prvi je finalist olimpijskog turnira, nakon što je preokretom došla do pobjede 2-1 protiv reprezentacije Maroka u polufinalnom dvoboju odigranom na stadionu Velodrome u Marseilleu.

Marokanci su poveli pogotkom Souifanea Rahimija iz kaznenog udarca u 37. minuti. Izjednačio je Fermin Lopez u 66. minuti, a isti je igrač u 85. minuti asistirao Juanluu Sanchezu za konačnih 2-1.

Zemlja aktualnih europskih prvaka tako će imati priliku boriti se i za olimpijsko zlato, a suparnik će im biti pobjednik polufinalnog dvoboja između Francuske i Egipta, koji je na rasporedu od 21 sat u Lyonu.

Finale će biti odigrano u petak, 9. kolovoza, s početkom u 18 sati, na pariškom Parku prinčeva.

NJEMICE ZLATNE U 3X3

Njemačke košarkašice pobjednice su drugog olimpijskog turnira u košarci 3x3, a u večerašnjem finalu pobijedile su Španjolke sa 17-16.

Na putu prema finalu Njemačka je u polufinalu bila bolja od Kanade sa 16-15, dok su Španjolke iznenadile američke košarkašice pobjedom 18-16 u produžetku.

Španjolke su veći dio finala bile u vodstvu. Četiri minute prije kraja imale su prednost 12-8, Njemice su se vratile do 12-12, da bi ponovno Španjolke povele (15-13). Na ulazu u zadnju minutu rezultat je bio 15-15, a 30 sekundi prije kraja Sonja Greinacher je pogodila dvicu za 17-15.

Španjolke su polaganjem smanjile na 17-16 i sedam sekundi imale za zadnji napad. Gracia Alonso je sa sirenom šutirala za produžetak, ali je promašila.

U utakmici za broncu američke košarkašice su sa 16-13 svladale Kanađanke te došle do drugog odličja, nakon zlata u Tokiju prije tri godine.

ZADNJI POLUFINALISTI U ODBOJCI

Reprezentacija SAD-a posljednji je polufinalist olimoijskog turnira odbojkaša u Parizu, Amerikanci su u četvrtfinalu svladali Brazilce sa 3-1 (26-24, 28-30, 25-19, 25-19).

Nakon što su prva dva seta na razliku osvajale reprezentacije koje su nadoknađivale veliki zaostatak, u trećem i četvrtom su Amerikanci dominirali od starta.

Matthew Anderson sa 20 i Torey Defalco sa 16 poena predvodili su SADdok su Alan Souza sa i Ricardo Lucarelli sa 15 poena bili najbolji kod Brazila.

SAD če u polufinalu igrati protiv najbolje rangirane reprezentacije na svijetu Poljske koja je sa 3-1 (25-20, 24-26, 25-19, 25-20) svladala Sloveniju.

U drugom polufinalu igrat će branitelji naslova i domaćini Francuzi te svjetski prvaci Talijani. Obje su selekcije u četvrtfinalu napravile velike preokrete i nadoknadile 0-2 u setovima, Francuska protiv Njemačke sa 3-2 (18-25, 26-28, 25-20, 25-21, 15-13), a Italija od Japana sa 3-2 (20-25, 23-25, 27-25, 26-24, 17-15).