LIVE Nizozemska - Austrija 2-3: Sjajni Austrijanci su šokirali 'oranje' i završili kao prvi u skupini D! | 24sata

Komentari 80

Skupina D ponudila je pravu dramu u zadnjem kolu! Austrijanci su na kraju završili kao prvi sa šest bodova, slijede Francuzi s pet, dok su Nizozemci treći s četiri boda. Poljaci imaju samo jedan

Fantastična utakmica Austrije i Nizozemske u Berlinu! Prije susreta Austrijanci su bili treći u skupini, a Nizozemci prvi, ali nakon ove utakmice, zamijenili su mjesta.

Austrijanci su od samog početka krenuli bolje, a to je rezultiralo ranim autogolom krilnog napadača Nizozemske, Malena. Bio im je to dodatni vjetar u leđa jer s presingom nisu prestali.

Euro 2024 - Netherlands v Austria

Ipak, Nizozemci se polako bude, ušao je i Xavi Simons, a prilike se redaju. Nedostaje tek preciznost kod udarca Gakpa, Malena i Depaya. Na poluvrijeme se otišlo s 1-0, ali to je bio tek nagovještaj onoga što slijedi.

Lineups provided by Sofascore

Nizozemci su furiozno otvorili nastavak. Gakpo je sjajno zabio s desetak metara nakon što je Xavi Simons povukao kontru. Austrijanci nisu klonuli duhom, već suprotno, nastavili su napadati.

To je uronilo i plodom nakon gola Schmida kojem je malo pomogao i de Vrij koji je udarac skrenuo u gol. Uveo je Koeman trojicu, među kojima i stasitog Weghorsta. Upravo on je glavom asistirao Depayu za 2-2.

Već pet minuta kasnije, Austrijanci vode i po treći puta. Sabitzer je primio sjajnu loptu od Baumgartnera i neobranjivo poentirao s desetak metara. Depay i Weghorst su imali još po priliku, ali 3-2 je bio konačni rezultat.

Austrija će u osmini finala igrati s drugoplasiranom reprezentacijom iz skupine F, a Francuzi idu na drugoplasiranu momčad skupine E.

SKUPINA D, EURO 2024. 18 sati , NJEMAČKA
Nizozemska
Gakpo 47', Depay 75'
2 : 3
Austrija
7' Malen (autogol), Schmid 59', Sabitzer 80'
90'+6

Gotovo je! Austrija je pobijedila Nizozemskoj u fantastičnoj utakmici! Gotovo je i u Dortmundu gdje su Poljaci 'uzeli' bod Francuzima! Zahvaljujući tome, Austrijanci su osvojili skupinu sa šest bodova, Francuska ima pet, a treća Nizozemska četiri. Poljaci su na samo jednom bodu.

90'+6

Velika prilika za Depaya! Našao se unutar šesnaesterca i iskosa pucao, ali obrana je blokirala njegov udarac!

90'+4

Querfeld je sjeo na teren zbog moguće ozljede. Ušla je i medicinska služba. Pridigao se, a sudac mu je dao žuti karton.

90'+2

Zamjena kod Austrije. Ušao je Weimann, a ušao Schmid.

90'

Nizozemska i Austrija igrat će još šest minuta nadoknade, a Francuska i Poljska još pet minuta.