Komentari 249

Hrvatska - Španjolska 31-32: Rukometaši prvi put u povijesti ispali s Igara u grupnoj fazi

10

Ivan Martinović izjednačio je na 31-31 iz sedmerca deset sekundi do kraja, a onda je Gomez potpuno neometano, kao od šale zabio za prolaz u četvrtfinale OI-ja Španjolske četiri sekunde do kraja utakmice

U posljednjem susretu 5. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša, Hrvatska je izgubila od Španjolske sa 31-32 (15-20) ostavši bez plasmana u četvrtfinale. Ispred hrvatskih rukometaša je bio trenutak istine, samo ih je pobjeda protiv Španjolske vodila u četvrtfinale. Nažalost, nije uspjela i ide kući.

Hrvatskoj reprezentaciji ovo je bio šesti nastup na olimpijskim igrama, a prvi put nismo prošli skupinu.

Susret Španjolske i Hrvatske na Olimpijskim igrama u Parizu

Španjolska je bolja ušla u susret, u devetoj minuti je povela 8-4. Hrvatska je uspjela izjednačiti, međutim Španjolci su serijom 4-0 ponovo došli do četiri gola plusa (12-8). U 25. minuti Španjolci su stigli do +5 (17-12) a s pet razlike završilo je i prvo poluvrijeme (20-15).

Hrvatska je u nastavku susreta u nekoliko navrata stigla na gol zaostatka. Minus jedan je bilo i na ulazu u zadnju minutu (31-30), Španjolci nisu zabili, a Hrvatska je 16 sekundi prije kraja dobila sedmerac kojeg je iskoristio Martinović za 31-31. No, Gomez je četiri sekunde prije kraja donio Španjolcima pobjedu.

Španjolsku su do pobjede predvodili Javier Rodriguez sa šest golova, Aleix Gomez je zabio pet golova, dok je Gonzalo Perez de Vargas imao 14 obrana.

Na hrvatskoj strani Luka Lovre Klarica je postigao sedam, a Ivan Martinović i Zvonimir Srna po šest golova. Dominik Kuzmanović je sakupio 15 obrana.

Statistika Hrvatska - Španjolska

Olimpijski turnir u rukometu 21 sat , Pariz, Francuska
Hrvatska
31 : 32
Španjolska
60'

Je li ovo moguće?! Gomez je zabio kao od šale s deset sekundi do kraja. Trebali smo se samo obraniti... Kraj utakmice.

60'

GOOOL! Martinović izjednačava na 31-31, još 10 sekundi!

60'

Sedmerac za Hrvatsku, srušen je Srna!

60'

Španjolci pogađaju stativu, ima nade!

60'

Time-out zove španjolski izbornik. Ostalo je 43 sekunde do kraja utakmice, moramo što prije prekinuti španjolski napad i juriti izjednačenje...