LIVE Hrvatska - Italija 1-1: Kakav šok! Talijani nam zabili u zadnjoj sekundi, teorija nas drži u igri | 24sata

Komentari 1364

33

Hrvatska je vodila golom Luke Modrića i imala osminu finala u rukama, ali Zaccagni nam je zabio u 98. minuti i odveo Talijane dalje. Nama treba čudo za osminu finala

U posljednjem trećem kolu skupine B na EURU hrvatska nogometna reprezentacija je odigrala 1-1 (0-0) protiv Italije što će izabranike Zlatka Dalića vrlo vjerojatno udaljiti od osmine finala prvenstva.

U Leipzig stigla najveća hrvatska navijačka zastava dugačka 107 metara 02:13

U 55. minuti Luka Modrić je doveo Hrvatsku u vodstvo te je minimalnih 1-0 stajalo sve do 98. minute. Tada je za 1-1 pogodio Mattia Zaccagni čime  je Italija osvojila drugo mjesto u skupini i osigurala subotnji meč osmine finala protiv Švicarske.

Hrvatska je zauzela treće mjesto u skupini s dva boda te mora čekati rasplet u drugim skupinama. No, u ovom trenutku vrlo su male šanse da se Hrvatska nađe među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije koje idu prema osmini finala.

Za to nam se treba poklopiti ovo:

Danska mora pobijediti Srbiju ili Srbija Dansku s barem tri gola razlike

Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike

Turska mora pobijediti Češku

Portugal mora pobijediti Gruziju

Euro 2024 - Croatia v Italy

Golova nije bio u prvih 45 minuta u kojima je Hrvatska najbolju šansu imala u petoj minuti kada je odlično pod gredu pucao Luka Sučić, ali je pogodak spriječio talijanski vratar Donnarumma. Italija je najbolju šansu imala u 27. minuti kada je Bastoni sam ostao na drugoj vratnici, ali je njegov dobar udarac glavom još bolje obranio Dominik Livaković. Kako je utakmica prolazila tako su Talijani bili sve opasniji.

Na startu drugog poluvremena Hrvatska je dobila savršenu šansu za vodstvo. U 53. minuti je suđen jedanaesterac, ali je udarac Modrića s bijele točke obranio Donnarumma. No, samo dvije minute kasnije Modrić je ispravio grešku. Nakon pokušaja Budimira lopta se odbila do Modrića koji je loptu zakucao pod gredu za 1-0.

Leipzig: Susret Hrvatske i Italije u 3. kolu skupine B na Europskom prvenstvu

Sve do kraja Italija je žestoko stiskala, napadala i prijetila, a Hrvatska je izdržala do 98. minute kada je Zaccagni pogodio za 1-1 i vjerojatno gurnuo 'Vatrene' podalje od osmine finala.

U drugom ogledu trećeg kola ove skupine Španjolska je svladala Albaniju 1-0. Španjolska je prva, a Albanija posljednja u skupini.

Zaccagni 90+6'
90+8'

Kraj utakmice. Talijani su slavili gol dvije minute, a sudac je odmah svirao kraj. Naši igračoi bili su bijesni. Nevjerojatno. Italija je uhvatila bod i prošla u osminu finala Eura kao drugoplasirana momčad skupine B, a nama treba čudo za plasman dalje. Možemo proći u osminu finala s dva boda kao trećeplasirana momčad, a za to nam se treba poklopiti ovo:

90+8'

Nevjerojatno. Kakva tuga, kakva bol. Zaccagni nam je zabio za 1-1. Ostao je sam na lijevoj strani i zabio je u desne rašlje.

90+6'

Još jedan žuti, dobio je Fagioli!

90+5'

Još tri minute ostale su do kraja. Traju kao cijela vječnost.

90+3'

Izbili smo loptu nakon kornera i gurnuli Juranovića da povuče loptu. Calafiori ga je srušio i požutio.