Komentari 122

Hrvatska - Crna Gora 11-8: Tako se otvara turnir! 'Barakude' u klasiku uvjerljive protiv rivala

5

Ključnom se pokazao kraj treće i početak četvrte četvrtine, u kojem je Hrvatska nizom 4-0 otišla na četiri gola prednosti. Crnogorci su se vratili na minus dva, ali dalje nisu stigli i naša reprezentacija slavi pobjedu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Crnu Goru 11-8 (3-1, 2-4, 3-1, 3-2) prvom kolu Olimpijskih igara u Parizu. Od samog početka su naši reprezentativci poveli, ali uporni Crnogorci uspjeli su se vratiti i na poluvrijeme se otišlo s 5-5.

Pariz: XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Vaterpolo utakmica, grupa A, Hrvatska - Crna Gora

Ključnom se pokazala treća četvrtina, u kojoj je Marko Bijač obranio tri teška šuta, a Hrvatska se vratila na dva gola prednosti. Više se Crnogorci nisu vraćali i naša reprezentacija upisala je važne bodove.

Bijač je s pet važnih obrana bio sjajan na golu, a Fatović je s tri gola predvodio napad Hrvatske. Kod Crnogoraca se istaknuo Đurđić s tri gola i to sva tri u prvom poluvremenu.

Iduću utakmicu Hrvatska igra protiv Italije u utorak od 12.05. U skupini su još Grčka, Rumunjska i SAD, a u četvrtfinale prolaze četiri najbolje reprezentacije.

Skupina A, Olimpijske igre 16.35 , Pariz, Francuska
Hrvatska
11 : 8
Crna Gora
POBJEDAAA!

Hrvatska je pobjednički otvorila Olimpijske igre! Crna Gora je "pala" s 11-8, uz odličnu izvedbu naših. Bravooo!!

BIJAAAČ!

Fantastična obrana Marka Bijača čuva Hrvatskoj prednost od dva gola! Manje je od minute do kraja, a naši vode 10-8.

10-8

Nije tu ništa mogao Bijač, Spajić je zabio iz neposredne blizine. Crnogorci dolaze na minus dva i sve je još otvoreno u ovoj utakmici.

10-7

Popadić zabija za smanjenje vodstva, ovo je prvi gol Crne Gore u posljednjoj četvrtini.

SREĆA JE NA NAŠOJ STRANI

Crnogorcima je prijetio kraj napada, ali uspjeli su tući iz relativno dobre pozicije, ali prečka opet spašava Hrvatsku. Imamo 10-6 tri i pol minute do kraja...