Komentari 796

Dinamo - Hajduk 0-1: Livaja šokirao Maksimir i doveo 'bile' na vrh prvenstvene tablice

17

DINAMO - HAJDUK 0-1 Pogotkom Livaje iz 70. minute Hajduk je odnio sva tri boda s Maksimira u dramatičnoj utakmici koja se igrala više od 100 minuta. Tako su 'bili' barem privremeno preuzeli vrh poretka HNL-a

U susretu 6. kola HNL-a, Hajduk je kao gost pobijedio Dinamo rezultatom 1-0 (0-0) i preuzeo vrh ljestvice. Jedini gol postigao je Marko Livaja u 70. minuti.

U prvom poluvremenu bilo je jasno da je veliki pritisak na obje momčadi. Nije bilo izraženih prilika, a jedina nešto ozbiljnija dogodila se u 19. minuti, kada se Livaja oslobodio na rubu kaznenog prostora, okrenuo i pucao lijevom nogom preko gola. Imao je i Dinamo nekoliko udaraca prema golu Lučića, no niti jedan nije došao nakon izrađene akcije.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Sažetak Dinamo - Hajduk 0-1 01:38

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

U nastavku susreta prvu veliku priliku imao je Dinamo u 67. minuti, no Kulenović je glavom pucao pored vrata. Hajduk je poveo u 70. minuti nakon udarca iz kuta. Lopta je stigla do Prpića, koji je sa 30-ak metara lucidno prebacio Dinamovu zadnju liniju, iza koje je utrčao Livaja. U padu je udarcem iz prve pogodio drugi kut nemoćnog Nevistića. Theophile-Catherine nije dobro pokrio napadača Hajduka, a Livaja je to sjajno iskoristio.

VIDEO Pogledajte gol Livaje za pobjedu Hajduka. Sudjelovao je kod baš svakog gola u sezoni!

Ubrzo potom, Dinamo je stvorio dvije velike prilike za izjednačenje, ali Pjaca u 74. i Rog u 76. minuti nisu bili precizni iz izglednih situacija. U 80. minuti uslijedila je bakljada navijača Hajduka, koja je izazvala 10-minutni prekid jer je dim znatno smanjio vidljivost na travnjaku. Po nastavku utakmice, Dinamo je  stavio veliki pritisak na obranu gostiju i u osmoj minuti nadoknade imao još jednu sjajnu priliku, no udarac Roga s 10-ak metara blokiran je i završio u korneru.

FOTO Turudić je gledao Dinamo - Hajduk u svečanoj loži, Gattuso odjenuo elegantnu kombinaciju

Kada su se sve postavke igre raspale krenulo se igrati "va banque" pa je tako Biuk u 100. minuti poslije kontre izbio sam pred Nevistića, ali njegov udarac, nakon dugog sprinta od svog kaznenog prostora do protivničkog, nije imao snagu i prošao je pored gola domaćina.

Statistika utakmice Dinama i Hajduka.

Vodeći Hajduk sada ima 14 bodova, jedan više od drugog Dinama, a tri više, uz utakmicu više, od trećeplasirane Rijeke.

HNL, 6. kolo 20.00 , Maksimir; sudac: Igor Pajač
Dinamo
0 : 1
Hajduk
Livaja 71'
90+15'

I to je kraj! Hajduk je slavio i u Split nosi tri boda s Maksimira.

90+14'

Žuti karton za Biuka zbog ometanja izvođenja prekršaja, a i Gattuso je u bilježnici Pajača jer se buni što utakmica već nije završena.

90+13'

Mbuku je dobio povrtnu loptu i lijevom nogom cilja, niti to nije išlo u okvir.

90+12'

Igra se potpuno va banque, Biuk je izbio sam pred Nevistića, pucao s ruba kaznenog prostora, ali bilo je to jalo loše.

90+11

Hrgović je izbacio loptu u korner dok ga je pritiskao Kulenović. Uslijedio je udarac Sučića iz daleka, ali to je otišlo pored gola.