Komentari 99

VIDEO Bilogora - Hajduk 0-4: 'Bili' riješili utakmicu u drugom dijelu, Torcida prekinula susret

32

Benrahou je začeo mrežu Bilogore golom u 24. minuti, ali je Hajduk tek nakon 50 minuta igre otklonio sumnju u pobjednika. U osmini finala Hajduk se vraća u okolicu Bjelovara, ide na Mladost iz Ždralova

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa svladavši u Grubišnom Polju momčad četvrtoligaša Bilogoru 91' s 4-0 (1-0). Golove su za Splićane postigli Yassine Benrahou (24'), Zvonimir Šarlija (53'), Mate Antunović (56') i Dario Melnjak (82').

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Bilogora - Hajduk 0-4 (sažetak) 01:38

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Hajduk je bez većih problema prošao gostovanje kod četvrtoligaša Bilogore 91 u šesnaestini finala Hrvatskog kupa, a rezultat je mogao biti i veći da nije bilo domaćeg golmana Dinka Gavranovića.

Susret Bilogore i Hajduka u šesnaestini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

Bilo je to prvo gostovanje Splićana u Grubišnom Polju, mjestu koje broji nešto više od pet tisuća stanovnika, a na gradskom stadionu Bilogorac okupilo se oko 5000 gledatelja.Na put za Grubišno Polje odlučio je Gennaro Gattuso krenuti bez najvećih zvijezda Marka Livaje, Filipa Krovinovića, Ivana Rakitića i Filipa Uremovića koji su dobili poštedu i odmor.

Hajduk bez stresa u Grubišnom Polju. Gattuso odmorio četiri aduta, debitirao 17-godišnjak

Prvi gol zabio je Benrahou u 24. minuti kada je nakon dodavanja Stipe Biuka s desetak metara pogodio mrežu. U prvom dijelu su Biuk i Mate Antunović pogađali okvir vrata, a vratar Gavranović je obranio nekoliko doista velikih prilika.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme iz gužve je zabio stoper Hajduka Šarlija, a tri minute kasnije pogodio je i napadač Antunović. U 82. minuti Melnjak je u odličnoj akciji prebacio Gavranovića za konačnih 4-0 i time zabio svoj prvi gol nakon teške povrede koljena 2023. godine.

FOTO Nasmiješeni predsjednik Hajduka u Grubišnom Polju, uz njega i klupski šef osiguranja

U osmini finala Hajduk se vraća u okolicu Bjelovara, ide na Mladost iz Ždralova.

U srijedu će se sastati Neretvanac Opuzen - Rijeka i Varteks Varaždin - Osijek, dok će 16-inu finala zaključiti Banjole - Dinamo 25. rujna.

Šesnaestina Kupa 16.30 , Grubišno Polje
Bilogora 91'
0 : 4
Hajduk
Benrahou 24', Šarlija 53', Antunović 56', Melnjak 82'
90'

Kraj utakmice! Hajduk je bez puno znoja izborio osminu finala Kupa.

82'

I to je poker golova za Hajduk. Melnjak je zabio prvi gol nakon teške povrede koljena lijepim lobom golmana.

74'

Utakmica je gotova za Dajakua i Sigura, zamijenili su ih Đolonga i Skoko.

72'

Kratki prekid utakmice zbog bakljade, Torcida je zadimila Grubišno polje.

71'

Promjene i kod domaćina. Izašao je Zumiga i ušao Matić, dok je Škoju zamijenio Marušić.