Težak udarac Jugu u borbi za Ligu prvaka, Mladost slavila

Dubrovčani su u svom Gružu izgubili od hercegnovskog Jadrana 14-12, a Mladost je u Kragujevcu pobijedila grčki Vouliagmeni 11-6. Samo pobjednici turnira idu u skupine Lige prvaka

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO u susretu su 2. kola kvalifikacijskog turnira za plasman u Ligu prvaka kojemu su domaćini izgubili od Jadrana iz Herceg Novog sa 12-14 (5-3, 1-5, 3-4, 3-2), dok je zagrebačka Mladost u susretu 1. kola turnira u Kragujevcu svladala grčki Vouliagmeni sa 11-6 (2-1, 4-1, 2-3, 3-1).

Igrači Juga pali su u rezultatski zaostatak loše odigranom drugom četvrtinom te više nisu uspjeli dostići goste. Rino Burić postigao je tri gola za Jug, po dva su dodali Vlaho Pavlić, Maro Joković i Marko Žuvela.

Nakon dva nastupa Jadran ima šest bodova, Jug tri, a u Dubrovniku su još Barcelona, Dinamo Bukurešt i Banja Luka. Samo pobjednik skupine plasirat će se u natjecanje po skupinama.

Za uvjerljivi start Mladosti u Kragujevcu je Konstantin Harkov bio najzaslužniji pet golova, dok je još šest igrača dodali po jedan. U Kragujevcu se natječu još domaći Radnički i mađarski Zuglo.