Komentari 62

Što bi se dogodilo da je Petković zabio penal i zašto Rodri nije dobio izravan crveni karton?

2

Hrvatski igrači raspravljali su sa sucem oko njegove odluke da igraču Manchester Cityja pokaže samo žuti karton. Kasnije je sudac poništio Petkovićev gol

Na semaforu je u 78. minuti stajalo 3-0 za Španjolsku. Odlična igra 'furije' nastavila se u drugom poluvremenu, a Hrvatska je djelovala bezidejno i sporo. U spomenutoj minuti engleski sudac Michael Oliver sudio je penal nakon prekršaja Rodrija nad Petkovićem.

Hrvatski igrači raspravljali su sa sucem zbog njegove odluke da igraču Manchester Cityja pokaže samo žuti karton. Ipak, pravila IFAB-a nalažu da, iako je bila čista situacija za gol, španjolski igrač se borio za loptu i na taj način srušio igrača Hrvatske.

Euro 2024 - Group B - Spain v Croatia

Nije bilo nesportske igre, stoga nije bilo ni crvenog kartona. Da je kojim slučajem srušio Petkovića rukama, da ga je povlačio ili neki drugi oblik nesportske igre, tada bi dobio crveni karton.

Dalić: Petković nije trebao pucati penal! Starije se mora poštovati, to ćemo riješiti...

Petković je u konačnici izveo penal, koji je Simon obranio. U nastavku akcije lopta je došla do Perišića, on je asistirao Petkoviću, koji je ipak zatresao mrežu.

CIJELU SITUACIJU MOŽETE POGLEDATI OVDJE

Svi su pohrlili prema centru igrališta, ali Oliver je dobio informaciju kako VAR provjerava cijelu akciju. Nakon par minuta, gol je poništen.

Mundo Deportivo je dalo i objašnjenje cijele situacije. Kod izvođenja penala, Perišić je ušao u kazneni prostor prije udarca i uključio se u igru. Kako je bila riječ o hrvatskom igraču, to je bio razlog da ponište Petkovićev pogodak.

Da je Petković zabio gol s bijele točke, penal bi morao ponoviti. Da su španjolski igrači prvi ušli u kazneni prostor i da je Petković zabio, tada bi gol vrijedio. Da je promašio, ponovno bi izveo penal.