Splitski Jadran prvak Hrvatske! Glatko 'pomeo' dubrovački Jug | 24sata

Splitski Jadran prvak Hrvatske! Glatko 'pomeo' dubrovački Jug

Dvoboj u Splitu pripao je jadranašima, koji su u poluvremenu imali tri razlike, a s tom prednošću su ušli i u zadnju četvrtinu. Splitska momčad je iskustvom sačuvala pobjedu za veliko slavlje izabranika Jure Marelje

Vaterpolisti splitskog Jadrana slavili su u trećoj finalnoj utakmici PH u Poljudu protiv dubrovačkoga Juga s 11-8 (3-1, 4-3, 2-2, 2-1) te s glatkih 3-0 u pobjedama obranili naslov prvaka Hrvatske. Jadran je lani, također u finalu protiv Juga, ali s 3-2, postao po prvi puta prvak.

Split: Vatrpolisti Jadrana osvojili su naslov prvaka Hrvatske

Dvoboj u Splitu pripao je Jadranašima, koji su u poluvremenu imali tri razlike, a s tom prednošću se ušlo i u zadnju četvrtinu. Splitska momčad je iskustvom sačuvala pobjedu i uslijedilo je slavlje izabranika Jure Marelje

Split: Treća utakmica finala prvenstva Hrvatske između Jadrana i Juga

Kod Jadrana je Loren Fatović dao četiri, a Konstantin Harkov i Jerko Marinić-Kragić po tri gola, dok se još u strijelce upisao i Josip Vrlić, a golman Ivan Marcelić je imao 11 obrana. Kod Juga su po dva gola dali Franko Lazić i Maro Joković. Jug je ostao na 17 naslova.