Španjolci hvale Modrića nakon slavlja 'kraljeva': Bio je arhitekt Realove igre i odigrao savršeno'

3

Naporno je radio donoseći loptu gdje treba i mijenjajući pozicije s Valverdeom. Zaslužio je duge, glasne i snažne ovacije koje je dobio izlazeći s terena, dodao je As opisujući individualne učinke igrača

Real Madrid pobijedio je Villarreal 2-0 u 9. kolu La Lige, a jedan od najboljih u domaćim redovima bio je kapetan "vatrenih" Luka Modrić (39). Hrvat je igrao od prve minute, a trener Carlo Ancelotti izvukao ga je iz igre u 89 minuta, uz ovacije s tribina Santiago Bernabeua

POGLEDAJTE VIDEO

Modrićeve jurilice kroz godine: Jednom birao kao i kum Kovačić, a posebno voli terence 01:05

Madridski As spomenuo je Modrića u osvrtu na utakmicu.

"Ancelotti je presložio vezni red. Real je profitirao od povratka Valverdea u središnjicu, dok su Modrić i Bellingham igrali između linija kako bi oslobađali prostor Viniciusu i Mbappeu ispred gola.

Real se muči s kreacijom u igri, Ancelotti smiruje: Ne nedostaje nam Kroos, Modrić ima taj dodir

To je donijelo više živosti i okomitosti te pomoglo otvoriti Carvajalu koridore po desnoj strani. Modrić je preuzeo odgovornost i za kreativni dio igre i jasno je da će morati igrati više nego što je Ancelotti očekivao. Bio je arhitekt Realove igre, koja je konačno jasna i čista", napisali su Španjolci

LaLiga - Real Madrid v Villarreal

Nadalje, As se u pozitivnom tonu raspisao o Modriću i kad je opisivao individualne učinke svakog igrača.

"Modrić je odigrao savršeno. Hrvat je još jednom očitao lekciju. S Valverdeom je dominirao igrom bez ikakvih problema. Zamijenjen je na kraju, ali tijekom 90 minuta na terenu udarao je ritam igre", pišu i dodaju:

"Ipak, primjećuje se da 39 u njegovoj osobnoj nije samo brojka. Usprkos tome, naporno je radio donoseći loptu gdje treba i mijenjajući pozicije s Valverdeom. Zaslužio je duge, glasne i snažne ovacije koje je dobio izlazeći s terena."

VIDEO Modrić asistirao, grozna ozljeda realovca! Iznijeli su ga na nosilima, jaukao od bolova

Real se pobjedom izjednačio na vrhu s Barcelonom, koja mora odigrati utakmicu 9. kola protiv Alavesa u gostima. Modrić je ove sezone nastupio 12 puta i dvaput asistirao za gol.