Bacač koplja iz Trinidada i Tobaga se obogatio, a Marija Savinova se udala, odselila u Moskvu, to joj nisu oprostili i zato je ostala bez milijun dolara nagrade. E to je peh
Slavio na Olimpijskim igrama pa od države dobio svjetionik
Keshorn Walcott (19) za zlato je dobio 127.000 eura, luksuznu kuću, 20.000 jutara zemlje i privatni svjetionik. Walcott je prvi atletičar u posljednjih 60 godina koji je pobijedio u koplju a da nije iz Europe. Dolazi iz Trinidada i Tobaga. Njemu u čast avionska kompanija Caribbean Airlines avionu je dala ime Keshorn.
- Meni je dovoljna čast što sam nosio zastavu Trinidada i Tobaga - rekao je skromni Walcott.
Indija je za olimpijsko zlato nagrađivala, kako i priliči - zlatom.
Za najsjajnije odličje pet kilograma, za srebro tri kilograma, a za broncu dva. Indijski sportaši osvojili su dva srebra i broncu.
Za osvojeno zlato najviše je prihodio gruzijski hrvač Laša Šavdatuašvili, milijun eura. Toliko je trebala dobiti i ruska atletičarka Marija Savinova, pobjednica na 800 m.
Regija Čeljabinsk sportašima iz toga kraja za zlato je dijelila milijun eura. No Savinova se udala i odselila se u Moskvu, što joj u Čeljabinsku nisu oprostili. Zato su joj uskratili novac. Trkač na 400 m Felix Sanchez iz Dominikanske Republike dobio je 30.000 dolara i automobil po želji. Nijemci su bili “najškrtiji”. Za zlato su nagrađivali sa “samo” 15.000 eura.
Laša Šavdatuašvili (milijun eura)
Gruzijski hrvač u kategoriji do 66 kilograma zaradio je najviše, milijun eura. Gruzijci su za srebro sportaše nagrađivali s 250.000 eura, a brončanu medalju sa 162.000 eura.
Vijay Kumar (3 kilograma zlata)
Indijski strijelac, koji je u kategoriji pištolj osvojio srebrnu medalju, dobio je tri kilograma zlata, što je u protuvrijednosti otprilike milijun kuna.
Felix Sanchez (automobil)
Vlada dominikanske republike odlučila se za Olimpijske igre u Londonu zlatne sportaše nagraditi s 25.000 eura i automobilom. Nisu otkrili koji je automobil zatražio Sanchez.