'Sinjski dijamant' zabljesnuo u drugoj ligi, Mladina dobio otkaz

Ante Vukušić zabio je dva gola u pobjedi Zrinskog protiv Opatije u trećem kolu 1. NL i time klubu donio prvu pobjedu u novoj sezoni. Bivši igrač Hajduka prvi gol postigao je u 73., a drugi zabio u 80. minuti

Nogometaši drugoligaša Zrinskog prekinuli su niz od dva poraza pobjedom protiv Orijenta u trećem kolu 1. NL rezultatom 2-0. Strijelac oba gola bio je bivši napadač Hajduka Ante Vukušić (33). Prvi gol postigao je u 73. minuti, dok je drugi zabio u 80. minuti iz kaznenog udarca.

Vukušić se vratio u hrvatski nogomet prošle godine, kada je potpisao za Varaždin. Međutim, zbog problema s ozljedama nije se naigrao u "baroknom gradu". Nastupio je deset puta, a nije zabio jedan gol. "Sinjski dijamant" odlučio se spustiti u niži rang i potpisao za prošlosezonskog viceprvaka Zrinski, koji je raskinuo ugovor s dosadašnjim najboljim strijelcem, Dominikom Doganom (25).

Junak Šibenika: Slavili smo uz 'Nevrime i nesrića', a mene sad čekaju reprezentacija i Osijek

Dok je Zrinski prekinuo niz bez pobjede, bivši prvoligaš Rudeš tone sve dublje. Izgubio je u sva tri kola i zabio samo jedan gol. Zbog toga je klub odlučio uručiti otkaz treneru Davoru Mladini (64) nakon poraza od Opatije (1-0).

"Davor Mladina prije devet mjeseci po drugi je put preuzeo funkciju glavnog trenera i momčad vodio u 19 HNL utakmica, u kojima je osvojio pet bodova. U svom prvom mandatu na klupi NK Rudeša osigurao je promociju u najviši rang hrvatskog nogometa – cilj je ove sezone ponoviti taj uspjeh. Međutim, u prva tri kola Prve NL nisu se ispunila očekivanja, pa su klub i splitski strateg sporazumno raskinuli ugovor," objavili su iz kluba.

VIDEO Pogledajte crveni karton zbog kojeg je gazda Zrinskog raspalio po HNS-u i sucu Joviću

Mladina je već jednom uveo Rudeš u HNL, ali mu je uručen otkaz uoči prve utakmice, kada je na klupu doveden Robert Prosinečki (55). Niti on se nije dugo zadržao, a nakon neuspjeha s Tonijem Golemom (42), klub je ponovno vratio Mladinu, koji je na kraju ispao iz lige.