Nakon ostavke predsjednika Kljajića su zastupnici u velikoj većini nastavili sa Skupštinom dok su neki, uglavnom članovi Izvršnog odbora, napustili istu i oformili svoju Skupštinu. I tako je nastao 'kaos' u Međimurju
Raskol u međimurskom savezu: Dvije skupštine, a HNS sterilan
Prvoligaša nemaju već 11 godina, od ove sezone ni drugoligaša, a vjerojatno i jedini u Hrvatskoj imaju - dvije izborne Skupštine. Do raskola u Međimurskom nogometnom savezu (dalje: MNS-u) došlo je na sjednici 17. rujna kad je sad već bivši predsjednik Mato Kljajić dao neopozivu ostavku na mjesto predsjednika Skupštine i predsjednika Izvršnog odbora MNS-a, a nakon toga slijedi podjela na dvije strane - većinu koja je nastavila sa sjednicom (183 glasa) i manjinu koja je napustila sjednicu (59 glasova).
Preciznije, od 242 glasa prisutna na sjednici (ukupno moguće 247) čak 75% ostalo je na nastavku Skupštine te je utvrđen kvorum, a izglasali su novi dnevni red te je kao v.d. predsjednika jednoglasno izabran Mišel Ganzer. Dogovoren je rok od 45 dana da se dogovori Izborna skupština koja je kasnije na Izvanrednoj izbornoj skupštini 22. listopada izglasana za petak, 17. studenog s 155 od 242 glasa (64%).
Oni koji su napustili sjednicu uglavnom su članovi tad 'obezglavljenog' Izvršnog odbora, a po Statutu je Skupština ta koja tumači aj isti Statut MNS-a, međutim u Statutu ne piše tko postaje v.d. predsjednika u slučaju neopozive ostavke dotadašnjeg predsjednika (da, moguće je). Tako je situacija zapravo dosta zamršena, ali prema čl.80 je Skupština jedina ovlaštena tumačiti Statut, no postoji problem da je spomenuti Izvršni odbor nastavio s radom mimo Skupštine u većini te je na mjesto v.d. predsjednika postavio dosadašnjeg dopredsjednika Damira Dominića i sazvao svoju izvanrednu Izbornu skupštinu.
Tako Izvršni odbor ima svoje, a Skupština svoje tumačenje statuta, ali prema nekoj prostoj logici, u ovoj bi situaciji trebali odluku donijeti oni - u većini. Međutim, spomenuti Izvršni odbor se i dalje oglašava na stranicama MNS-a, a tamo je objavljen i odgovor glavnog tajnika HNS-a Vladimira Ivete o tome koja je 'izborna skupština legalna', a on ističe da je to ona koju je izglasao Izvršni odbor i zakazao za 30. studenog.
Na toj bi se skupštini trebalo izglasati novo vodstvo, ali pitanje je kako će to biti moguće, ako će na sjednici koju su sazvali Skupštinari, pretpostavljamo po prošlim brojkama, biti većina članova MNS-a i dati svoj glas za novo vodstvo? I kako je moguće da oni koji su u manjini odlučuju za skoro dvotrećinsku većinu? Mnogo je tu pitanja, a prema objašnjenju na stranicama MNS-a, izgleda da je HNS u ovom slučaju izabrao taktiku 'dečki, dogovorite se', a oni će se uključiti tko zna kad.
Najnovija informacija je ta da se Kristijan Antolović kandidirao za predsjednika MNS-a 4. studenog te svu potrebnu dokumentaciju predao u MNS s potporom 51-og od 69 klubova koji se nalaze na području Međimurskog nogometnog saveza. Zvuči jednostavno, a izgleda da se većina mora boriti jer stvari sad diktira - manjina?
Bilo kako bilo, u MNS-u očito slijedi turbulentno razdoblje, barem do kraja studenog kad bi se trebale održati obje sjednice. Ima tu mnogo problema, od podjela klubova po ligama preko 'pokvarenih telefona' i poprilično zbunjujućih situacija kakva je ova, a rješenje? Vidjet ćemo nakon 19. studenog i prve izvanredne Izborne sjednice koju su sazvali Skupštinari u većini.