Povremeni 'vatreni' zabio prvi gol za Rapid, debitirao i Šotiček

Dion Drena Beljo u prvom kolu austrijskog kupa donio je pobjedu bečkom Rapidu protiv niželigaša Neusiedla. Marin Šotiček odigrao je prvu utakmicu za Basel u porazu od Lugana

Dion Drena Beljo postigao je prvijenac za Rapid u utakmici prvog kola kupa Austrije protiv niželigaša Neusiedla. Zabio je u 39. minuti iz odbijene lopte, a u igri je bio sve do 69. minute. Za Rapid je još u 73. zabio Kaygion, a završilo je 2-0.

Hrvatski napadač i povremeni reprezentativac prilike je imao i u 10. minuti kada je pogodio okvir gola, a također u 30. minuti izašao je sam na protivničkoj strani golmana koji je ipak uspio sačuvati mrežu.

Nesupješan debi imao je i Martin Šotiček koji je odigrao posljednjih 25 minuta u domaćem 1-2 porazu Basela od prvaka Lugana. Ušao je u igru u 66. minuti kada je na semaforu bilo 1-1. Šotiček je imao tek jedan pokušaj koji mu je blokiran, jedan neuspješan dribling i jedan neuspješan centaršut, a osvojio je četiri od sedam duela u kojima se našao.