Korejci su stigli na SP bez velikih ambicija, no kultura te zemlje i upornost koja prati Korejce govori o tome da ih se nikad ne smije podcijeniti
Ponosne Korejce se baš nikad ne smije podcijeniti
Južna Koreja počela se ubrzano razvijati nakon podjele Koreje, za vrijeme hladnog rata. Od prvog dana tamošnje vođe zalagale su se za kapitalističku državu, a do danas postali su jedna od najutjecajnijih vojnih sila u svijetu. Imaju šestu najbrojniju vojsku na svijetu, ponekad svoje trupe šalju kako bi pomagale vojsci SAD-a u njihovim zadacima u Aziji, te su vrlo povezani sa SAD-om. Gospodarski i ekonomski razvoj dogodio se tijekom sedamdesetih, osamdesetih i devedesetih godina 20. stoljeća, a nastavlja se i danas.
Južna Koreja slovi kao "supersila" na području "hi-tech" tehnologije, njihove kompanije vodeće su na poljima automobilske, elektrotehničke, petrokemijske i robotske industrije. Jedni su od najvećih proizvođača brodova na svijetu, a dominiraju proizvodnjom mikročipova (prvi u svijetu) i LCD ekrana, kojih se 50 posto proizvede u Južnoj Koreji.
U umjetnosti također slove kao jedna od vodećih nacija u Aziji. Nakon urbanizacije i industrijalizacije zemlje, posebno se razvila filmska i glazbena industrija. U sportu prednjače borilački sportovi, a zanimljivo je kako im je jako razvijen bejzbol. Prva profesionalna liga koja je ikad osnovana u Južnoj Koreji bila je baš u bejzbolu. Iako su najavili kako u Hrvatsku dolaze učiti, te izjave treba uzeti s rezervom. Korejci su po ćudi takvi, uljudni i uporni, no poznati su kao narod koji ne odustaje od borbe. Trebat će to imati na umu i naši igrači u večerašnjem susretu prvoga kola SP-a.