Pogledajte golove s ludog meča u Koprivnici: 'Vatreni' su prosuli 2-0 i nisu im smjeli poništiti gol!

HRVATSKA - GRČKA 3-2 Izabranici Ivice Olića odlično su ušli u utakmicu i zabili tri gola, pri čemu im je jedan neopravdano poništen, a onda se ozlijedio Dominik Prpić i voda je bila do ušiju

Cijele kvalifikacije za Europsko prvenstvo do 21 godine stale su u zadnju utakmicu za hrvatsku nogometnu reprezentaciju. Pobjeda ili remi i sigurno su barem u play-offu, poraz i ništa od završnog turnira u Slovačkoj. Šanse za izravan plasman rasplinule su se nakon prvog poluvremena jer je Poljska iščupala remi nakon zaostatka 3-1 protiv Njemačke i pobjegla na nedostižnu prednost na ljestvici drugoplasiranih, a jednako tako rasplinulo se i vodstvo koje su izabranici Ivice Olića gradili u prvom poluvremenu u Koprivnici. No na koncu su pobijedili 3-2 i izborili dodatne kvalifikacije.

POGLEDAJTE VIDEO: Mladi 'vatreni' u Koprivnici

Hrvatska U-21 reprezentacija u Koprivnici 01:08

Nakon rane šanse Grka koju je skinuo Nikola Čavlina gosti nisu napravili gotovo ništa u prvom poluvremenu do sudačke nadoknade.  Lukas Kačavenda, koji je upao u prvih 11 umjesto Ante Crnca, odlično je reagirao u 15. minuti i pospremio u mrežu dodavanje Diona Drene Belje u 15. minuti. Napadač Rapid Beča u 24. minuti je zabio nakon slobodnjaka, ali je drugi pomoćnik Daniel Cortzen podigao zastavicu zbog zaleđa, a glavni Sandi Putros (oba iz Danske) to je prihvatio. Na štetu "vatrenih" jer Beljo nije bio u zaleđu, a VAR to nije mogao ispraviti jer ga u kvalifikacijama ovog uzrasta nema.

Poništeni gol Belje zbog nepostojećeg zaleđa pogledajte OVDJE.

Deset minuta poslije Beljo je ipak zabio gol koji je vrijedio kad je u mrežu preusmjerio dodavanje Franje Ivanovića. Sve je išlo u korist Hrvatske, a onda je ozljedom hajdukovca Dominika Prpića, koji je morao izaći iz igre, vlak krenuo nizbrdo. U tri minute nadoknade domaćini su primili dva komada, prvo je Charalampos Kostoulas nakon kornera Christosa Mouzakitisa ostao sam kao duh i kroz uši Čavline smanjio grčki zaostatak, a onda je Theofanis Bakoulas udarcem iz daljine zabio za šokantnih 2-2.

Raspad Hrvatske u završnici prvog poluvremena i dva gola Grčke pogledajte OVDJE.

Mogli su Grci početkom nastavka do totalnog preokreta kad je debitant Barzić loše vratio loptu prema Čavlini, ali je hrvatski golman obranio mrtvu šansu Koutsiasa. Grci su i dalje prijetili i promašivali, a Hrvatska je to napokon naplatila u 76. minuti kad je Lovro Zvonarek izveo korner, a Luka Vušković nebeski skočio i zabio već peti gol ove sezone!

Sve golove s utakmice Hrvatske i Grčke pogledajte OVDJE.