Pljusak kao dar s neba: Fett u drugom kolu Roland Garrosa!

Jednosatni prekid donekle je pomogao Jani jer je dobila dva gema po povratku na teren. Španjolka je servirala za meč, ali uslijedio je čudesan povratak naše tenisačice

Hrvatska tenisačica Jana Fett izborila je drugo kolo Roland Garrosa pobjedom nad Španjolkom Jessicom Bouizas Maneiro s 6-2, 3-6, 7-5 nakon 130 minuta velike borbe.

Fett (WTA-126.) se u glavni turnir probila kao "sretna gubitnica" jer je poražena u zadnjem kolu kvalifikacija, ali je po renkingu ipak ušla među 128 najboljih.

Tamo ju je čeka 87. igračica svijeta, koja je nakon gubitka prvoga seta i 3-3 u drugom dominirala i bila blizu pobjedi, pogotovo nakon vodstva 4-1 u trećem setu. No, tada je uslijedio pljusak kao dar s neba i jednosatni prekid koji je donekle pomogao Jani, jer je dobila dva gema po povratku na teren, no Maneiro je ipak kod 5-3 servirala za meč.

Fett se fantastično spasila, izvela zaista pravi, veliki povratak, dobila preostala tri gema i ušla u 2. kolo gdje je čeka 42. igračica svijeta, Čehinja Maria Bouzkova.