Petra Marčinko ostvarila uspjeh karijere! Plasirala se u finale WTA 125 turnira u Švicarskoj...

Petra Marčinko ostvarila uspjeh karijere! Plasirala se u finale WTA 125 turnira  u Švicarskoj...

Plasmanom u finale trenutačno 292. igračica s WTA ljestvice Marčinko je osigurala 81 WTA bod, a u slučaju pobjede u nedjeljnom finalu protiv Rumunjke Irine-Camelije Bege osvojit će 125 WTA bodova

Mlada hrvatska tenisačica, 18-godišnja Petra Marčinko plasirala se u finale WTA 125 turnira u švicarskom Montreauxu. U polufinalu je svladala iskusnu 33-godišnju Španjolku Nuriju Parrizas-Diaz sa 6-2, 7-6 (4).

POGLEDAJTE VIDEO

Vekić nakon srebra: 'Malo sam razočarana, ali ponosna. Cilj mi je bila medalja' 00:42

Za Marčinko je ovo najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri tijekom koje naslov sa W80 "challengera" u Poitiersu te tri naslova s ITF turnira.

Pegula ipak sretnica: Plasirala se u finale US Opena! Za trofej će igrati protiv Arine Sabaljenke

Plasmanom u finale trenutačno 292. igračica s WTA ljestvice Marčinko je osigurala 81 WTA bod, a u slučaju pobjede u nedjeljnom finalu u kojem će za suparnicu imati još jednu vrlo iskusnu igračicu, 34-godišnju Rumunjku Irinu-Cameliju Begu, osvojit će 125 WTA bodova.