Parlov Koštro do 25. mjesta na EP-u u polumaratonu. Koščak kao najmlađa 14. u sedmoboju

Norvežanka Grovdal je u nedjelju ujutro slavila u polumaratonu, neolimpijskoj disciplini koja mnogim sportašima služi kao priprema za Olimpijske igre u Parizu, s vremenom 1:08:09 što je ujedno i rekord prvenstva

Norvežanka Karoline Bjerkeli Grovdal europska je prvakinja u polumaratonu, dok je hrvatska atletičarka Matea Parlov Koštro (32) zauzela 25. mjesto.

Norvežanka Grovdal je u nedjelju ujutro slavila u polumaratonu, neolimpijskoj disciplini koja mnogim sportašima služi kao priprema za Olimpijske igre u Parizu, s vremenom 1:08:09 što je ujedno i rekord prvenstva. Srebro je osvojila Rumunjka Joan Chelimo Melly (1:08.55), a broncu Britanka Calli Hauger-Thackery (1:08.58). Parlov Koštro, čija je najjača disciplina inače maraton, bila je 25. s vremenom 1:11.48.

Za 33-godišnju Grovdal ovo je druga medalja na Europskom prvenstvu u Rimu nakon srebra na 5000 metara koje je osvojila prije dva dana. Nešto ranije u polumaratonu u muškoj konkurenciji zlato osvojio domaći atletičar Yemaneberhan Crippa s vremenom 1:01.03 (rekord prvenstva), ispred svog sunarodnjaka Pietra Rive (1:01.04) i Nijemca Amanala Petrosa (1:01.07).

Hrvatica Jana Koščak (18) završila je na 14. mjestu među 16 sedmobojki. Varaždinka je kao najmlađa finalistica osvojila 5977 bodova, 871 manje od pobjednice Thiam Nafissatou iz Belgije.