Ovo je zadnji napad Italije, a mi s 9 igrača. Gdje nam je deseti? | 24sata

Komentari 255

Ovo je zadnji napad Italije, a mi s 9 igrača. Gdje nam je deseti?

6

Mnogima je promakao ovaj detalj s utakmice Hrvatske i Italije (1-1). Perišić je imao loptu, poslao ju je na naprijed, sudac je svirao faul. Talijani su krenuli u zadnji napad. Hrvatska se branila s igračem manje

Hrvatska nogometna reprezentacija na svojim je dlanova imala osminu finala Europskog prvenstva. "Vatreni" su poveli u 55. minuti golom kapetana Luke Modrića, a Mattia Zaccagni je zabio u 98. minuti utakmice za 1-1 i remi koji je Hrvatsku sveo na minimalne šanse za prolaz u nokaut fazu Eura.

POGLEDAJTE VIDEO:

reakcije navijača na dramatičnu završnicu u Leipzigu 00:56

Talijani su izjednačili doslovno u posljednjem napadu utakmice u sudačkoj nadoknadi koja je trajala osam minuta. Akciji koja je urodila golom prethodio je prekršaj hrvatskog napadača Ante Budimira nad Bastonijem.

Novinar je upao na Modrićevu presicu i s par rečenica oduševio svijet. Video pogledali milijuni!
Šutnja u busu i neprospavana noć! Dalić je previše lutao, boli što su momci nedopustivo pali

Talijani su tada brzo izveli prekid ispred svojeg kaznenog prostora, a višak u sredini terena napravio je stoper "azzurra" Riccardo Calafiori, koji je i asistirao Zaccagniju za gol. Budimir je za to vrijeme još uvijek bio na talijanskoj polovici, Hrvatska se branila s devetoricom igrača protiv deset.

Budimirovu prekršaju prethodila je duga lopta Ivana Perišića koju napadač "vatrenih" nije uspio primiti, a kamere su neposredno nakon utakmice uhvatile kapetana Modrića u razgovoru s Perišićem i Budimirom.

Leipzig: U posljednjem trećem kolu skupine B na EURU hrvatska nogometna reprezentacija je odigrala 1-1 protiv Italije
Strinić za 24sata: Ranije nas je pomazila sreća, sad nije. Nema boljeg od Dalića za izbornika!

Možda su razgovarali baš o toj posljednjoj akciji nakon koje su Talijani zabili gol za 1-1 i vjerojatno završili hrvatsku priču na ovogodišnjem Euru.

Video zadnje akcije na utakmici i gola Italije pogledajte OVDJE.