Komentari 3

Novaci su osvojili po bod, Šibenik slavio u gostima

1

U prvom kolu HNL-a Cibalia je uvjerljivo slavila u gostima kod Zadra, Šibenik je pobijedio Croatiju iz Sesveta, a Karlovac i Međimurje su remizirali

I dok je starosjediocima poput Dinama i Hajduka prvo kolo HNL-a poslužilo samo kao predigra pred europska iskušenja, novacima u Ligi 16 prvo kolo bilo je ostvarenje sna.
Međimurje se ove sezone vratilo u prvoligaško društvo i u prvom kolu Lige 16 ugostilo novog prvoligaša Karlovac. Prvi, povijesni, gol za Karlovac u prvoj ligi zabio je Ivan Lajtman na asistenciju bivšeg igrača Varteksa Enesa Novinića u 52. minuti. Nakon toga Međimurje se budi i u 71. minuti za 1-1 zabija jedan od međimurskih Brazilaca. Eliomar je asistirao, a Cicero Lima zabija za remi.
Croatia Sesvete ugostila je na Kranjčevićevoj Šibenik. Gosti su pobijedili 1-2 golovima u drugom dijelu utakmice, točnije u 50. i 76. minuti.
Cibalia je u gostima kod zadra uvjerljivo slavila 3-0. Kao i u svim ostalim utakmica mreže su mirovale u prvih 45 minuta. U drugom poluvremenu gostima iz Vinkovaca trebale su samo 4 minute da riješe pitanje pobjednika. U 63. minuti zabija Kresinger, a u 67. Baraban. Zadar je nakon toga još nešto pokušavao, no golom Mazalović u 86. minuti Cibalia izbija na drugo mjesto na tablici HNL-a u sezoni 2009./10.