Komentari 4

Nova medalja za Hrvatsku! Dino Sinovčić osvojio broncu u Parizu

2

Najbolji hrvatski paraplivač Dino Sinovčić (32) osvojio je brončanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu! Nakon drugog vremena kvalifikacija, u finalu je završio iza dvojice Kineza i osvojio drugo odličje za Hrvatsku u disciplini 100 metara leđno u kategoriji S6.

POGLEDAJTE VIDEO

Navijaču Nikoli ispunjena velika želja: Na kockasti automobil potpisao mu se i izbornik Dalić! 00:32

Sinovčić je u finalu isplivao vrijeme 1:15.73, a brži od njega bili su tek Kinezi Hong Yang sa 1:14.31 i Jingang Wang sa 1:15.16

Zlatna Anđela: Bilo me strah sanjati zlato. Sad sam mirna...

Sinovčiću su ovo treće Paraolimpijske igre - u Tokiju je osvojio broncu, a u Rio de Janeiru bio je peti. Ove je godine na Europskom prvenstvu u Portugalu završio srebrni, a u bogatoj kolekciji osvojio je još jedno europsko srebro, te po zlato i broncu, a na Svjetskim prvenstvima dva zlata i srebro.

FOTO Kineski torpedo! Plivač bez ruku oduševio svijet i osvojio pet medalja u Parizu

Treća je to hrvatska medalja u Parizu, nakon što je parastolnotenisačica Anđela Mužinić Vincetić osvojila zlatnu medalju u kategoriji WS3, dok je Luka Baković bio treći u bacanju kugle u kategoriji F46.

Život joj se promijenio 2006., a danas je na krovu svijeta: Bilo me strah sanjati zlato...

Hrvatska je ukupno na ljetnim paraolimpijskim igrama osvojila 29 medalja, šest zlata, uz osam srebrnih i 15 brončanih medalja