Komentari 27

Ništa od obrane naslova: Hrvatska izgubila od Srbije

1

Hrvatski vaterpolisti izgubili su u polufinalu SP-a od Srbije 12-11. Barakude će u subotu igrati za broncu s poraženim između SAD-a i Španjolske

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rimu od reprezentacije Srbije 12-11. Barakude tako neće imati prilike u finalu braniti zlato osvojeno u Melbourneu 2007. godine.
Naši vaterpolisti odlično su krenuli u utakmicu, poveli 2-0 i činilo se da će bez problema nastaviti pobjednički niz. U četiri prijašnje utakmice na SP-u u Rimu 'barakude' su četiri puta uvjerljivo slavile između ostalog pobjedivši i jake Crnogorce. Nakon početnog vodstva Hrvata Srbi brzo izjednačuju na 2-2. Ubrzo Miho Bošković zabija za 3-2 i to je na žalost bilo posljednje vodstvo Hrvata u utakmici.
U drugoj četvrtini Filip Filipović otvara golom za Srbiju i branitelji naslova već su tada bili u teškoj situaciji sa dva gola zaostatka. Do tada su naši još i dobro koristili igrača više pa Obradović na kraju četvrtine zabija za 7-6. U posljednju četvrtinu utakmice ulazimo sa zaostatkom od jednog gola, 10-9. Tri minute prije kraja četvrte četvrtine prvi gol zabijaju Srbi i odlaze opet na dva gola razlike. Nakon toga za 11-10 iz peterca je zabio Karač, a odlični Filipović također iz peterca zabija za 12-10. U zadnje dvije minute Buljubašić zabija još jedan gol i u posljednjih 45 sekundi ulazimo s golom manjka. No katastrofalno izrađen igrač više odnosi našima borbu za zlato. U subotu barakude igraju za broncu s poraženim iz susreta SAD-a i Španjolske.