Komentari 57

Neymar zabio u pobjedi Barce, Arsenal lako svladao Man. City

8

Španjolski prvak Barcelona na azijskoj turneji svladala je selekciju Malezije 3-1 golovima Neymara, Fabregasa i Piquea. Istim rezultatom 'topnici' su tukli 'građane'

Natjecanja u španjolskoj i engleskoj ligi samo što nisu počela, a glavni klubovi u prijateljskim utakmicama bruse formu uoči duge sezone.

Španjolski prvak Barcelona na azijskoj turneji je gostovala u Maleziji pobijedivši tamnošnju selekciju sastavljenu od najboljih igrača 3-1.

Već prije same utakmice trener Katalonaca nije mogao računati na ozlijeđene Lea Messija i Pedra Rodrigueza, no Barci nisu nedostajala zvučna imena koja bi sama lakoćom riješila utakmicu.

No zanimljivo je da je prvu najopasniju priliku imala Malezija XI nakon što je Talaha pogodio stativu nakon što je već svladao Valdesa u 20. minuti. U 33. minuti Barcelona je povela preko Fabregasa, koji je zabio glavom nakon proigravanja Neymara i Albe.

Malezija se ipak vratila te je u 41. minute izjednačila preko Yahyaha, no samo dvije minute kasnije nova zvijezda Katalonaca Neymar zabija za 2-1 nakon asistencije Fabregasa. Za konačnih 3-1 pobrinuo se Pique u 75. minuti nakon nove asistencija Cesca.

Arsenal svladao City u Finskoj

Na drugom kraju svijeta u finskoj prijestolnici Helsinkiju pripremnu utakmicu za novu sezonu odigrali su Arsenal i Manchester City, a 'topnici' su došli do lake pobjede od 3-1. U vrlo jakim sastavima na obje strane Londončani su došli u vodstvo već u 8. minuti preko Walcotta, koji je lakoćom matirao Harta. Ramsey je u 58. povisio na 2-0, a za totalni nokaut pobrinuo se Giroud sjajno lobavši za 3-0 tri minute kasnije. Počasni gol za 'građane' zabio je novo pojačanje Negredo u 79. minuti