Dodig protiv Pavića za finale Mastersa u Cincinnatiju...

2

Unatoč ozljedi Ivana Dodiga u drugom setu, u paru s Jamiejem Murrayem pobijedio je francusko-čileansku kombinaciju Fils-Jarry i izborio nastup u polufinalu protiv Mate Pavića i Marcela Arevala

Ivan Dodig i Britanac Jamie Murray borit će se protiv Mate Pavića i Marcela Arevala za mjesto u finalu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju, nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju svladali Francuza Arthura Filsa i Čileanca Nicolasa Jarryja sa 2-6, 7-6 (5), 10-6.

POGLEDAJTE VIDEO

Osvajač Australian Opena u konkurenciji miješovitih parova Ivan Dodig vratio se u Hrvatsku VIDEO

Pavić i Arevalo su u prvom meču današnjeg programa svladali Finca Harrija Heliovaaru i Britanca Henryja Pattena sa 6-2, 6-4.

Dodig i Murray su "preživjeli" gubitak prvog seta i ozljedu 39-godišnjeg hrvatskog reprezentativca, koju je zaradio u trećem gemu drugog seta, kad ga je Arthur Fils slučajno pogodio loptom u lice. Dodig je prvo neko vrijeme ostao u sjedećem položaju na terenu, držeći se za bolno mjesto, potom je nekoliko minuta sjedio na klupi, da bi mu liječnika pomoć bila pružena izvan terena.

Varaždin: Davis Cup, meč parova Dodig/Pavić - Sander/Joran

No, kad se vratio na teren, hrvatski tenisač je bio sposoban nastaviti meč. Dodig i Murray su uspjeli doći do 'breaka' za 3-1, ali su odmah potom izgubili gem kad je hrvatski tenisač bio na servisu. Hrvatsko-britanski par je kod 5-4 propustio dvije prilike za 'break' koje su ujedno bile i set-lopte, ali su novu priliku iskoristili u 'tie-breaku' drugog seta.

Pobjednik je odlučen u produženom 'tie-breaku', u kojem su Dodig i Murray poveli 3-0, Fils i Jarry došli do 4-4, da bi hrvatsko-britanski par nanizao tri poena i tu prednost pretvorio u pobjedu.