Komentari 8

Mirko Oremuš je splitski junak, Hajduk nastavio niz

1

U derbiju 16. kola 1. HNL između Slaven Belupa i Hajduka gosti su pobijedili 2-1 golovima Mirka Oremuša. Belupo nije pobijedio Hajduk 4 godine

U derbiju 16. kola Prve HNL između Slaven Belupa i Hajduka gosti su pobijedili 2-1 golovima Oremuša. Pune četiri godine Belupo nije pobijedio Hajduk. Derbi između drugog i trećeg na tablici upravo je to i bio - derbi. Uzbudljiva utakmica prepuna lijepih poteza, punih tribina i tri lijepa gola. Slaven je poveo u 50. minuti lijepim golom Čavala iz slobodnog udarca. No tada kao da sve staje za Belupo. Hajduk se budi i već u 54. poravnava na 1-1. Nastavak utakmice donio je otvorenu igru na obje strane, a u 74. svoj drugi gol zabija mladi Mirko Oremuš i donosi vodstvo Hajduku.
Slaven Belupo imao je u prvoj minuti sudačke nadoknade veliku priliku za izjednačenje, no Bilen je s nekoliko metara nakon ubacivanja Šafarića zatresao gredu. Bila je to čak treća greda Belupa. Više od četiri godine ili točnije četrnaest utakmica Slaven Belupo nije uspio pobijediti Hajduk, a u tom razdoblju Splićane su dobivali i puno lošiji klubovi od Slavena. Ali ako postoji ikakva utjeha oni su prva momčad koja je u Mišinoj eri uspjela 'bijelima’ zabiti gol. Do već spomenute 50. minute Subašićeva mreža bila je netaknuta ravno 500 minuta.

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 1-2 (Čaval 50 / Oremuš 54, 73)

POREDAK:1. Dinamo 33, 2. Hajduk 32, 3. Šibenik 24, 4. Slaven Belupo 24, 5. Zagreb 24, 6. Osijek 22, 7. Rijeka 22...