Matija Marinić u novoj disciplini zauzeo 27. mjesto u kronometru

3

Hrvatski je kanuist ranije na Igrama osvojio osmo mjesto u svojoj jačoj disciplini, kanuu na divljim vodama. Natjecanje u kajak krosu nastavlja se u subotu...

Hrvatski predstavnik Matija Marinić nastupio je u kajak krosu, disciplini koja se u Parizu premijerno održava na Olimpijskim igrama. Održana je uvodna utrka, kronometar, nakon koje su svi natjecatelji koji su uspješno došli do cilja osigurali subotnji nastup. Natjecanje je obavljeno kako bi se natjecatelji rasporedili po skupinama i u subotu slijedi nastavak borbi, a tada će se održavati utrke u kojima će istovremeno u njima sudjelovati po četiri natjecatelja.

POGLEDAJTE VIDEO

Sinkovići u euforiji nakon epske utrke i novog zlata 01:06

Marinić nije stvorio pretjerano dobru podlogu za nastavak borbi jer je u kronometru zauzeo 27. mjesto s vremenom 74.80. Najbolji je bio Britanac Joseph Clarke s vremenom 66.08, drugi je bio Brazilac Pedro Goncalves (66.41), a treći i četvrti domaći predstavnici, Francuzi Titouan Castryck (67.29) i Boris Neveu (67.48).

Slalom Canoe - Men's Kayak Cross Time Trial

Nakon subotnjih utrka i repesaža te novih nedjeljnih nastupa, u ponedjeljak je završnica borbi u ovoj disciplini kada se održavaju četvrtfinale, polufinale i finale. Ranije na Igrama Marinić je osvojio osmo mjesto u finalnoj utrci kanua na divljim vodama.