Mario Gomez uzeo HSV-u bod u sudačkoj nadoknadi

1

U 27. kolu Bundeslige Hamburžani su gostovali kod Stuttgarta, no kući se vraćaju bez bodova. Wolfsburg je sada na vrh s tri boda prednosti

Samo tri dana nakon pobjede nad Manchester Cityjem u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Uefe HSV je morao u goste Stuttgartu. Borba za naslov je ove sezone u Bundesligi doista dramatična i svaki bod je važan. Pa tako i onaj kojeg je HSV izgubio u 92. minuti ove utakmice. Umorni i teški, držali su Hamburžani 'nulu' do samog finiša. A onda je nestalo i sreće. Mario Gomez, najbolji strijelac 'švaba', opalio je iz daljine, lopta je dotakla veznjaka HSV-a Dennisa Agoa, promijenila smjer i ušla u mrežu. Tribine su gotovo eruptirale, gol je ovo koji vraća Stuttgart u kakvu-takvu šansu da dođe do naslova.
Ivica Olić započeo je utakmicu u duetu s Paolom Guerrerom, no nije na travnjaku ostao do kraja. Zamijenio ga je u 76. minuti Mladen Petrić, no ni jedan ni drugi nisu uspjeli zabiti. Iako je Olić bio jedan od najboljih ljudi na terenu. No bez obzira na to, HSV je nakon 27 kola na 51 bodu, tri manje od vodećeg Wolfsburga. Bayern ih je sada dostigao, ima također 51 bod, dok Stuttgart drži peto mjesto s 48 bodova. Do kraja je još sedam kola, bit će još puno drame u borbi za naslov...
A u njoj neće sudjelovati ni Werder ni Bayer iz Leverkusena. U BayAreni ove su dvije momčadi odigrale 1-1. Poveli su domaćini golom Barnette u 12. minuti, a izjednačenje je donio Pizzaro nakon 33 minute igre. Jurica Vranješ bio je na klupi Werdera, ali trener Schaaf nije ga koristio.