Manchester United lako je prošao u polufinale kupa

1

Manchester United izborio je polufinale Carling Cupa pobjedom nad Tottenhamom (2-0). Aston Villa je dobila Portsmouth i također prošla dalje

Niti jedan hrvatski nogometaš (Luka Modrić, Vedran Ćorluka, Niko Kranjčar) nije igrao u utakmici četvrtfinala Carling Cupa između Tottenhama i Manchester Uniteda na Old Traffordu. Junak je bio Manchesterov Darron Gibson, koji je dvama golovima srušio 'spurse'. Prvo je u 17. minuti iskoristio dodavanje Andersona s lijeve strane nakon čega je pogodio mrežu Spursa sa 20-ak metara. Nakon toga je prelijepim udarcem iz 39. minute matirao Gomesa nakon kratkog dodavanja s Dannyjem Welbeckom.
Portsmouth, posljednjeplasirana momčad Premier lige, je imao vodstvo protiv Aston Ville (autogol Petrova u 10. minuti), no već su u 27. zaostajali 2-1 nakon što su Heskey i Milner bili precizni. Za 3-1 je u 75. pogodio Downing, a konačan rezultat potpisao je Young u 89. Dvije minute ranije Kanu je pogodio za smanjenje vodstva, ali Aston Villa je prošla dalje.