Mađar završio u bolnici nakon stravičnog sudara, otkrili su kako nije u životnoj opasnosti | 24sata

Mađar završio u bolnici nakon stravičnog sudara, otkrili  su kako nije u životnoj opasnosti
4

Mađarski reprezentativci su pobjedu posvetili Vargi. Kapetan Szoboszali je odjenuo njegov dres s brojem 19, nakon čega su se svi zajedno slikali s dresom. Igrač je u bolnici i u stabilnom stanju nakon sudara

Mučna scena dogodila se na utakmici trećeg kola skupine A na Europskom prvenstvuMađarski reprezentativac Barnabas Varga (29) na nosilima je iznesen iz igre nakon stravičnog sudara s golmanom Škotske Angusom Ginnom. Sve se dogodilo u 69. minuti kada je Mađarska napala iz prekida, a golman škoubacio je u kazneni prostor, a Gunn je pritom pokupio čak dvojicu protivničkih igrača. U situaciji je Varga izvukao deblji kraj.

Statistika Škotska - Mađarska

Liječnička služba odmah je uletjela na teren kako bi pomogla unesrećenom Vargi. Prekid utakmice trajao je nekoliko minuta, a cijela je situacija ostavila kapetana Mađarske Dominika Szoboszlaija u suzama. Prilično su potreseni bili i mađarski navijači na tribinama, ali nakon utakmice iz bolnice u Stuttgartu stižu dobre vijesti, Varga je u stabilnom stanju.

VIDEO Škotska - Mađarska 0-1: Mađari se izvukli u 100. minuti i zakomplicirali život Hrvatskoj
VIDEO Užasan sudar! Mađara su sakrili dekama pa ga iznijeli

- Barnabas Varga je u stabilnom stanju. Reprezenativac Mađarske trenutačno je smješten u jednon bolnici u Stuttgartu. Objavit ćemo čim budu novosti oko njegovog statusa - objavio je Mađarski nogometni savez na društvenoj mreži X.

Mađarska je na kraju slavila u dramatičnom raspletu. Nadoknada utakmice trajala je deset minuta, a u zadnjoj minuti nadoknade su Mađari krenuli u kontru nakon kornera za Škotsku, koja je urodila golom Kevina Csobotha.

Mađarima bi ova pobjeda mogla donijeti osminu finala kao jednoj od najboljih trećeplasiranih reprezentacija, a igrači su pobjedu posvetili Vargi. Kapetan Szoboszali je odjenuo njegov dres s brojem 19, nakon čega su se svi zajedno slikali s dresom.