Liverpool u derbiju pobijedio Chelsea i vratio se na vrh lige

Liverpool je pobjedom na domaćem terenu protiv Chelsea ostao na vrhu Premiershipa s 21 bodom. Slijedi ih Manchester City s bodom manje, dok je Arsenal na -4

Samo nekoliko sati je Manchester City proveo na vrhu ljestvice engleske Premier lige, tamo su se vratili nogometaši Liverpoola pobjedom protiv Chelseaja 2-1 u osmom kolu. Liverpool opet ima bod prednost u odnosu na aktualnog prvaka Manchester City, dok je Chelsea s četvrtog mjesta pao na šesto.

POGLEDAJTE VIDEO:

Gvardiol i fotka iz djetinjstva 01:37

Liverpool je poveo u 29. minuti kada je Salah realizirao penal koji je skrivio Colwill na Jonesu. Samo nekoliko minuta kasnije sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, no nakon intervencije VAR-a promijenio je odluku. Chelsea se u igru vratio na startu drugog poluvremena. U 48. minuti je lijepo asistirao Caicedo, a Jackson je pogodio za 1-1. Međutim, Chelsea je kratko uživao u egalu, već je u 51. Liverpool vratio vodstvo. Salah je asistirao, a iz blizine je Jones pogodio za 2-1. Bio je to pogodak koji je odlučio pobjednika, a Liverpool je time proslavio sedmu ligašku pobjedu u sezoni. Za Chelsea je ovo bio drugi poraz.

VIDEO Svi luduju za Gvardiolom: 'Vratite ga u Leipzig da ga opet možemo kupiti! Toliko je dobar'

Gvardiol i Stones spasili Pepa

Nogometaši Manchester Cityja na dramatičan su način ostvarili pobjedu u osmom kolu, slavili su s 2-1 kod Wolverhamptona, sastava s dna ljestvice. Wolverhampton je ostao tek na jednom bodu ove sezone. Wolverhampton je poveo vrlo rano, u sedmoj  minuti je Norvežanin Strand Larsen pogodio za 1-0 domaćeg sastava. Premda se očekivala potpuna inicijativa Manchester Cityja nakon primljenog gola gotovo jednako opasno je u nastavku utakmice prijetio Wolverhampton.

Trči, Joško! Nitko u Cityju nije prešao više km od Gvardiola...

Manchester City je izjednačio u 33. minuti i to zaslugama Joška Gvardiola. Odlično je hrvatski reprezentativac opalio sa 17 metara i premda je domaći vratar vršcima prstiju dirao loptu, ona je završila u mreži za 1-1. Bio je to drugi ovosezonski prvenstveni pogodak Gvardiola.

U drugom dijelu je Manchester City bio bolji, tražio je pobjedu, ali nije na pravi način pritisnuo suparnika. Ipak, na samom kraju, u 95. minuti, Manchester City je došao do gola koji je značio tri boda. Nakon kornera najbolji je u skoku bio Stones i pogodio za veliko gostujuće slavlje od 2-1.

Mateo Kovačić i Gvardiol su bili u početnoj postavi Manchester Cityja, s tim da je Kovačić zamijenjen u 86. minuti.

VIDEO Mateo Kovačić vratio se na teren i stajlingom postao hit: 'On izgleda kao Jason Statham'

Nottingham Forest i Crystal Palace u ponedjeljak će zaokružiti ovo osmo kolo Premier lige.

Premier liga, 8. kolo:

Liverpool - Chelsea 2-1 (Salah 29-11m, Jones 51 / Jackson 48)

Wolverhampton - Manchester City 1-2 (Strand Nilsen 7 / Gvardiol 33, Stones 90+5)

Subota:

Tottenham - West Ham 4-1 (Kuluševski 36, Bissouma 62, Areola 55-ag, Son 60 / Kudus 18)

Fulham - Aston Villa 1-3 (Jimenez 5 / Rogers 9, Watkins 59, Diop 69-ag)

Manchester United - Brentford 2-1 (Garnacho 47, Hojlund 62 / Pinnock 45+5)

Newcastle - Brighton 0-1 (Welbeck 35)

Southampton - Leicester 2-3 (Archer 8, Aribo 28 / Buonanotte 64, Vardy 74-11m, Ayew 90+8)

Ipswich - Everton 0-2 (Ndiaye 17, Keane 40)

Bournemouth - Arsenal 2-0 (Christie 70, Kluivert 79-11m)