Leverkusen zaključio sjajnu sezonu pobjedom u finalu Kupa | 24sata

Komentari 4

Leverkusen zaključio sjajnu sezonu pobjedom u finalu Kupa

3

Josip Stanišić odigrao je drugo poluvrijeme za Bayer Leverkusen, koji je s 1-0 pobijedio Kaiserslautern i time postao tek šesti njemački klub s dvostrukom krunom

Bayer Leverkusen osvojio je Njemački DFB kup svladavši u finalu u Berlinu drugoligaša Kaiserslautern s 1-0.  Bayer Leverkusen je postao tek šesti njemački klub s dvostrukom krunom, osvojenim kupom i prvenstvom iste godine. Josip Stanišić je igrao drugo poluvrijeme za Bayer.

Pobjednički gol Leverkusena postigao je Granit Xhaka u 16. minuti. Iako im je u 44. minuti isključen Odilon Kossounou, igrači Xabija Alonsa sačuvali su svoju prednost i zaključili sezonu s iznimnim rezultatom od 43 pobjede, 9 remija i samo jednim porazom u finalu Europske lige u srijedu protiv Atalante iz Bergama.

1. FC Kaiserslautern - Bayer 04 Leverkusen

Leverkusen je jedini prethodni trijumf u Kupu imao 1993. godine, dok je Kaiserslautern uspio osvojiti DFB kup 1990. i 1996. godine, a ovo mu je šesto izgubljeno finale.