Hrvatska nogometna reprezentacija ključnu tekmu u kvalifikacijama za SP igra u Kazahstanu, a travu je na novom stadionu postavljala hrvatska tvrtka
Ključni susret u Astani se igra na 'domaćem terenu'
Podloga je često kriva za ozljedu. Umjetna trava, koliko god bila mekana, nije - trava, rekao je nedavno dr. Boris Nemec, liječnik hrvatske reprezentacije, a ni igrači ne vole baš igrati važne utakmice na umjetnoj podlozi. Pogotovo što je većina hrvatskih reprezentativaca imala problema s ozljedama. Poput Eduarda, Olića, Nike...
- Ne volim umjetnu travu, ako dugo na njoj treniraš počinje te sve boljeti - rekao je Ivica Olić dok je igrao u moskovskom CSKA, koji je stalno igrao na toj podlozi. Kao uostalom i Salzburg bivšeg kapetana Nike Kovača:
- Ako nisi naviknuo na tu podlogu, iznenadi te i brzina lopte. U prednosti je onaj koji igra stalno na tom terenu.
Prema svemu sudeći, Hrvatskoj će u Kazahstanu biti još teže u ključnoj utakmici kvalifikacija jer će se igrati na umjetnoj travi. No ova je ipak drugačija.
- Mi smo je postavljali i znamo sve o njoj - kaže Drago Radelić, tehnički direktor tvrtke Concept 90, koja je na stadionu u Astani napravila “domaći teren”.
- Podloga je najmodernija moguća, mekana, doista vrlo slična pravoj travi. Moguće je da naše dočeka snijeg i minus 10 stupnjeva pa je bolje igrati na umjetnoj nego na prirodnoj travi. A dobro je i to što je stadion novi, tek je dobio dozvolu pa ni domaći nisu još isprobali podlogu. Zato teren u Astani neće biti problem.