Komentari 7

Kapetan John Terry odveo Engleze do novog trijumfa

8

Engleska je na Wembleyju pobijedila Ukrajinu 2-1 u završnici. Poveli su nakon asistencije Terryja za gol Croucha, a za pobjedu je Terry sam zabio

Ako imaš problema s napadačima, neka utakmicu rješavaju braniči! Nije baš da je Fabio Capello ovako nešto planirao uoči ogleda s Ukrajinom na Wembleyju, ali tako je ispalo. Heskey, C. Cole i Bent su se ozljedili, nije potpuno spreman bio ni Crouch, ali dugajlija iz Portsmoutha ipak je zaigrao. I zabio za 1-0. Lopta je pred ukrajinski gol došla nakon kornera, glavom ju je spustio kapetan John Terry, a spretno je u gol proslijedio Peter Crouch. I Engleska je od 29. minute vodila.
- Ševčenko je najveća opasnost, zabije kada se najmanje nadaš - govorio je Frank Lampard u najavi utakmice. No ukrajinski izbornik Mihajličenko ostavio je 32-godišnjaka iz Milana na klupi, prednost je dobio Voronjin. A onda je u 55. minuti izvukao napadača Herthe i uveo svog najpoznatijeg igrača. 'Ševa' mu je zahvalio u 74. minuti. U gužvi pred engleskim golom odlično je reagirao, desnicom pogodio 'kroz oči' Davida Jamesa i šokirao gotovo 90.000 gledatelja. Ukrajina nije igrala napadački, uglavnom se branila čak i kada je imala gol minusa, ali uspjela je zabiti.
No bod na kraju ipak nije uspjela uzeti. John Terry, dodavač kod prvog gola, odlučio je stvar preuzeti u svoje ruke. U 82. minuti dogodila se treća velika gužva i pao treći gol. Beckham je nabacio iz slobodnog udarca, a zabio je kapetan Terry. Bacio se na koljena, suigrači su se bacili na njega, a osam minuta kasnije slavlje je dobilo i konačnu potvrdu. Englezi su pod Capellom nepogrešivi, u pet utakmica imaju pet pobjeda i čvrsto drže vrh ljestvice u skupini 6. Ukrajina je ostala bez boda koji bi je doveo u odličnu poziciju, izgube li u Zagrebu otpast će iz utrke...

1. Engleska 15 (5 utakmica), 2. Hrvatska 10 (5), 3. Ukrajina 7 (4), 4. Bjelorusija 6 (4), 5. Kazahstan 3 (5), 6. Andora 0 (5).