Komentari 46

Kaos u Madridu: Veliki derbi Atletica i Reala bio prekinut!

Domaći huligani su bacili nekoliko predmeta na Courtoisa i Militaa te vrijeđali suparničke igrače. Oglušili su se na upozorenja glavnog suca Matea Busquetsa Ferrera pa je on odlučio prekinuti susret

Veliki gradski derbi između Atletico Madrida i Real Madrida (1-1) u 8. kolu La Lige bio je prekinut u 68. minuti pri rezultatu 0-1 za 'kraljeve'. Vodeći gol postigao je Eder Militao u 64. minuti nakon što mu se odbila lopta, a on sjajnim volejem probio Jana Oblaka uz malu pomoć bloka.

To je bio okidač za nezadovoljstvo domaćih navijača koji su Courtoisa i Militaa, potom, s tribine gađali predmetima. Bacili su nekoliko upaljača i vrijeđali suparničke igrače, a oglušili su se na upozorenja glavnog suca Matea Busquetsa Ferrera pa je 30-godišnjak odlučio prekinuti utakmicu.

Igrače je poslao u svlačionicu i prekid je trajao skoro 15 minuta dok se situacija nije smirila.

Statistika Atletico - Real

Kada su se igrači vratili na teren, suci su resetirali vrijeme na semaforu i utakmica se nastavila od minute u kojoj je prekinuta. Real je imao nekoliko dobrih šansi za povećati prednost, ali ratnici Diega Simeonea uspjeli su izvući remi. Čovjek odluke bio je Correa u 95. minuti čiji se pogodak provjeravao u VAR sobi, ali je na koncu priznat.

Najzadovoljnija razvojem u derbiju može biti Barcelona koja ostaje vodeća u La Ligi i koja je izbjegla veći problem unatoč porazu kod Osasune 4-2, u susretu u kojem je Ante Budimir zabio dva gola.

Inače, Luka Modrić krenuo je u prvih 11 u madridskom derbiju i igrao je do 86. minute