Komentari 33

Imamo prvo zlato na POI u Parizu! Sjajna Anđela Mužinić slavila u dramatičnom finalu

Hrvatska stolnotenisačica pobijedila je u finalu Južnokorejku Jiyu Yoon u kategoriji WS3 za sportašice u kolicima

Fenomenalna Anđela Mužinić-Vincetić (31) prvi put u karijeri popela se na vrh Olimpa! Hrvatska stolnotenisačica pobijedila je u dramatičnom finalu Južnokorejku Jiyu Yoon 3-2 (11-7, 11-8, 10-12, 10-12, 13-11) u kategoriji WS3 za sportašice u kolicima i okitila se zlatnom medaljom na Paraolimpijskim igrama u Parizu. To nam je prvo zlato na ovim Igrama i druga medalja nakon što je Luka Baković osvojio broncu u bacanju kugle.

Najveći je to uspjeh u karijeri 31-godišnje Splićanke koja je do sada osvojila dvije paraolimpijske medalje u ekipnom dijelu natjecanja zajedno s Helenom Dretar Karić - srebro u Rio de Janeiru (2016), te broncu u Tokiju (2020).

Druga je to hrvatska medalja na Paraolimpijskim igrama u Parizu. Prvu je osvojio Luka Baković koji je u bacanju kugle u kategoriji F46 bio treći.

Ujedno to je ukupno 28. medalja hrvatskih sportaša na ljetnim paraolimpijskim igrama, pri čemu šesto zlato, uz osam srebrnih i 14 brončanih medalja.