Hokejaši Siska razbili austrijski EKZ na pogon Vilima Rosandića

Hokejaši Siska s visokih su 10-2 u subotu na svom ledu pobijedili austrijski klub EKZ Zeller Eisbaren iz gradića Zell am See u svom trećem nastupu u Alpskoj hokejaškoj ligi (AHL), nakon što su prije tjedan dana također u Sisku glatko svladali talijansku Gherdeinu 7-1.

POGLEDAJTE VIDEO

Hokejašice iz Karlovca: 'Kod nas nema razbijenih zubi' 00:52

Siščani su pred više od 1200 gledatelja u Ledenoj dvorani Zibel dominirali od samog početka igrajući brzo, kombinatorno i srčano. U prvoj trećini golove su zabili mladi hrvatski reprezentativac Bruno Idžan i Kanađanin Carson Briere. U drugom periodu je moguću neizvjesnost donio gol gostujućeg igrača Matta McLeoda koji je prepolovio prednost Siščana.

Filmska priča: Prije pet godina igrao za beskućnike, a nedavno je zabio gol klubu iz Lige prvaka

No ubrzo je na 3-1 povisio Patrik Dobrić, a utakmicu u mirnije vode doveli su još jedanput Briere te Tyrone Bronte.Na 5-2 je smanjio Philip Putnik, da bi drugu trećinu svojim drugim, a sisačkim šestim golom zaključio Idžan. U posljednjem periodu igre Siščani su zabili još četiri gola, a nisu primili ni jedan upisavši impresivnu pobjedu od čak 10-2.

Strijelci su u tom dijelu igre bili ponovno Bronte, dva puta Vlastimil Dostalek, te Idžan koji je svojim trećem golom ostvario hat-trick čime je taj 18-godišnjak zaslužio epitet igrača utakmice. Svi specijalni timovi ekipe sa sisačkog Zibela odigrali su vrhunski, o čemu govori podatak da su s u igri s hokejašem više dali tri gola u pet pokušaja. Posebno je zanimljivo što su također čak tri gola dali s igračem manje, što se rijetko događa.

Naš hokejaš otišao u Kanadu! Potpisao je za London Nationals

Sjajan je bio i golman domaćih Vilim Rosandić koji je imao 35 obrana. To je bio treći nastup KHL Siska u svojoj premijernoj sezoni u Alpskoj hokejaškoj ligi koju čine klubovi iz Austrije, Italije i Slovenije. Po kvaliteti je tek jednu razinu niža od bivše Ebel lige (sada ICE liga) u kojoj je nedavno igrao zagrebački Medveščak. U svom prvom, povijesnom nastupu u AHL-u prije dva tjedna Sisak je u produžetku izgubio od Jesenica sa 3-2 osvojivši jedan bod.

VIDEO Pogledajte kontroverznu odluku suca Zebeca. Koštala je Slaven pobjede protiv Rijeke

Sisački "Vitezovi", što je nadimak kluba, trenutno su na tablici peti sa sedam bodova, ali jednom ili dvije utakmice manje od većine ostalih 12 sudionika lige. Iduću utakmicu igraju 10. listopada s talijanskom Cortinom u gostima.