Komentari 741

Hajduk - Ružomberok 0-1: Nova europska blamaža Splićana, Slovaci ih izbacili iz Europe!

9

Hajduk je na Poljudu izgubio od Ružomberoka (1-0) i ispao iz trećeg pretkola Konferencijske lige. Splićani su se ispromašivali, a jedini gol na utakmici djelo je Šarlije koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu

Nogometaši splitskog Hajduka svoj nastup u kvalifikacijama Konferencijske lige završili su 0-1 (0-1) domaćim porazom od slovačkog Ružomberoka u uzvratnom susretu 3. pretkola.

Kako je prva utakmica prije tjedan dana u Slovačkoj završila bez pogodaka, Ružomberoku je jedan pogodak bio dovoljan za prolaz.

A taj gol nije zabio nitko od igrača Ružomberoka već je Zvonimir Šarlija u samom otvaranju dvoboja, u 5. minuti, nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu.

Uzvratna utakmica 3. pretkola Konferencijske lige između Hajduka i Ružomberoka

I u najavi utakmice bilo je naglašeno kako je Ružomberok najopasniji nakon udaraca iz kuta, a upravo nakon kornera gosti su i došli do gola. Nakon što je njihov napadač bio najviši u skoku, lopta je pala u peterac gdje je Šarlija pokušao izbiti loptu, ali ju je zahvatio na način da je ona završila u samom kutu gola.

Hajduk je do kraja prvog poluvremena stvorio nekoliko odličnih prilika, ali ni Pukštas ni Livaja niti Banda nisu znali pronaći put lopti do mreže iza Fruhwalda.

U drugom poluvremenu Ružomberok se povukao u "bunker" kojega Hajduk nije znao probiti.

Ostaje žal za ovakvim oproštajem Hajduka od Europe jer ga je u slučaju prolaska u 4. pretkolu očekivao dvoboj s armenskom Noom koja je uspjela izbaciti mnogo opasniji grčki AEK.

Konferencijska liga, treće pretkolo, druga utakmica 21.00 , Poljud
Hajduk
0 : 1
Ružomberok
Šarlija ag 7'
90+9'

Kraj. Hajduk je ispao iz Europe od Ružomberoka.

90+3'

Hajduk baš ništa nije napravio u nadoknadi. Ružomberok je na korak od velike pobjede.

90'

Još šest minuta nade za Hajduk.

85'

Pa je li ovo više moguće?!?!?! Livaja je prošao po desnoj strani i servirao loptu Trajkovskom koji ju je promašio na pet metara od gola.