Komentari 74

Greška suca šokirala je Bayern. Ekspert: Gol je trebao vrijediti! De Ligt: Real je imao poguranac

Ne znamo kako bi utakmica završila da je Bayernu priznat gol De Ligta za 2-2 u nadoknadi, ali čak je i medij tradicionalno naklonjen Realu priznao da ga Szymon Marciniak nije trebao poništiti

Bayern je svim silama duboko u sudačkoj nadoknadi, u 103. minuti, pokušao izjednačiti protiv Real Madrida na Santiago Bernabéuu i osigurati 30 minuta produžetaka, a do toga je umalo i došao nakon duge lopte iz veznog reda u šesnaesterac domaćih. Marciniak je odmah prihvatio signalizaciju pomoćnika i prekinuo akciju zbog vrlo upitnog zaleđa Matthijsa De Ligta, no tu je pogriješio jer lopta uopće nije išla prema njemu. U nastavku je De Ligt bio strijelac, a VAR tu nije mogao ništa.

"Gol je pogrešno poništen Bayernu. De Ligt je u zaleđu, ali ne sudjeluje u igri, lopta dolazi do Mazraouija koji odigrava loptu prema natrag, Müller je preuzima i dodaje De Ligtu koji je bio u regularnoj poziciji. Marciniak je zviždao ranije i VAR nije mogao intervenirati", objasnio je sudački ekspert Radio Marce Pavel Fernández.

Video sporne situacije pogledajte OVDJE.

De Ligt je nakon utakmice bio oštar.

- Mislim da svi znamo pravila, ako zaleđe nije jasan, morate pustiti igru. Šteta, kod gola Joselua bilo je zaleđe i nastavili su igrati, zašto ne, zašto ne kod našeg? Lako je govoriti o sucu, ali oni su to zaslužili. Ne želim govoriti da Real ima suce na svojoj strani, ali danas je to bio slučaj. I kad misliš da su mrtvi, uzmu zadnji dah... Zato imaju 14 naslova europskog prvaka - rekao je Nizozemac.