Govorčinović sedma na SP-u...

3

Bio je to drugi nastup Anamarije Govorčinović na ovom Svjetskom prvenstvu. U subotu je nastupila i na dionici od 1000 m te osvojila peto mjesto...

Najbolja hrvatska kajakašica i olimpijka Anamaria Govorčinović osvojila je u nedjelju sedmo mjesto u kajaku jednosjedu na dionici od 200 m, na Svjetskom prvenstvu u Samarkandu.

POGLEDAJTE VIDEO

Kajakaš se spušta niz ledeni vodopad 03:25

Govorčinović je ostvarila vrijeme 43.574 sekundi, a nova svjetska prvakinja je Ukrajinka Ljudmila Kuklinovska (41.414). Srebro je osvojila Ruskinja Anastasija Dolgova (42.183), a broncu su podijelile Dankinja Bolette Iversen (42.761) i Mađarica Janka Rugonfalvi Kiss (42.761).

Govorčinović ostala bez finala u kajaku, Novozelanđanka lovi čak osmo olimpijsko zlato

U Samarkandu je nastupila i kanuistica Vanesa Tot na dionici od 500 m. Nije uspjela izboriti mjesto u A finalu, ali je u nedjelju bila pobjednica B finala s vremenom 2:14.563 minute, što joj je donijelo ukupno deseto mjesto.