Komentari 4

Gorica jedva do prolaza protiv Đakova, lokosi primili dva gola pa došli do uvjerljivog prolaza

Gorica  jedva do prolaza protiv Đakova, lokosi primili dva gola pa došli do uvjerljivog prolaza

Slaven Belupo je kao gost svladao drugoligaša Kustošiju s minimalnih 1-0 u debiju Marija Kovačevića na klupi, a prošlosezonski prvoligaš Rudeš slavio je u Pitomači kod istoimenog domaćina sa 2-1

Svi prvoligaši koji su u srijedu nastupili u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa izborili su prolazak u osminu finala. Lokomotiva je kao gost preokretom sa 4-2 u Samoboru svladala istoimenog domaćina. Samobor je poveo 2-0 golovima Kulenovića (11.) i Brekala (16.), ali Lokomotiva je s dva gola Čopa (26., 45.) do poluvremena uspjela izjednačiti da bi Mudražija (54.) i Vranjković (58.) u nastavku pogađali za pobjedu favorita.

Tko će naslijediti Kalinića u Hajduku: Očekuje se stranac, on nema pravo mijenjati trenera?! 00:59

Slaven Belupo je kao gost svladao drugoligaša Kustošiju s minimalnih 1-0 golom novopridošlog Nestorovskog u 55. minuti. Bio je to debi Marija Kovačevića na klupi.

Pobjedu od jednog gola razlike ostvario je i Varaždin koji je svog domaćina Gaj iz Mača svladao sa 2-1. Varaždinci su u prvom poluvremenu poveli sa 2-0 golovima Latkovića (15.) i Dabre (38.), a u nastavku je Šaban (56.) ublažio poraz domaćih.

Gorica je u Đakovu prolazak izborila tek boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta bilo je 0-0 da bi Dju u 93. minuti doveo Goricu u prednost, ali je Dogan u 118. izjednačio na 1-1 pa su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke, prilikom kojih su Goričani bili uspješniji sa 5-4.

Prošlosezonski prvoligaš Rudeš slavio je u Pitomači kod istoimenog domaćina sa 2-1. I tu je domaćin poveo golom Akassoua (4.), ali su Stipić (11.) i Brajković (76.) odveli goste dalje.

U susretima Slavonija Požega - Oriolik, Bednja Beletinec - Belišće, Bjelovar - Jaska Vinogradar i Dugopolje - BSK Bijelo Brdo slavili su domaćini. U Beletincu su Kulji (32.), Puškadija (48.) i Dias da Silva (90+1.) osigurali 3-0 pobjedu Bednje, u Dugopolju je strijelac jedinog gola na utakmici bio Kekez (36), u Bjelovaru je bilo uvjerljivih 4-0 za domaće za koje su pogađali Gabrić (1.), Alanni (26.), Gibanjek (37.) i Letina (90.), dok su strijelci za 3-0 pobjedu Slavonije protiv Oriolika bili Jagodić (45+1.) i Šubara (50. 54.).