Donna Vekić na najbolji način proslavila rođendan: Plasirala se u finale i lovi novu WTA titulu | 24sata

Komentari 3

Donna Vekić na najbolji način proslavila rođendan: Plasirala se u finale   i lovi novu WTA titulu

Donna Vekić plasirala se u finale WTA turnira u Bad Homburgu pobjedom nad Viktorijom Tomovom 6-0, 7-6 (6) nakon sat i 41 minute igre. Za hrvatsku tenisačiću bit će to 13. finale u karijeri

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić svoj je 28. rođendan proslavila plasmanom u finale WTA turnira u Bad Homburgu, ona je u polufinalu svladala Bugarku Viktoriju Tomovu sa 6-0, 7-6 (6) nakon sat i 41 minute igre.

POGLEDAJTE VIDEO:

Novak Đoković i Donna Vekić na konceru Gibbonnija na Adria Touru 03:42

Za Vekić je ovo 13. plasman u finale nekog WTA turnira, a prvi nakon godinu dana, odnosno Berlina u lipnju prošle godine kada je izgubila od Čehinje Petre Kvitove. Dosada je Vekić osvojila četiri naslova, prvoga još prije 10 godina u Kuala Lumpuru, potom su uslijedili Nottingham 2017., Courmayeur 2021. te Monterrey lani u ožujku.

Tokio: Donna Vekić u prvom kolu protiv Caroline Garcie

Od dosadadašnjih 12 finala u karijeri, Vekić je četiri igrala na travnatoj podlozi, a u subotu će po peti put igrati za trofej na toj podlozi. Uz naslov iz Nottinghama 2017., ima i finala iz Birminghama 2013., Nottinghama 2019. te Berlina 2023.

Vekić bez borbe izborila WTA polufinale nakon četiri mjeseca

U finalu će u subotu od 13.30 sati Vekić igrati protiv 20-godišnje Diana Šnajder koja je u polufinalu svladala treću nositeljicu Emmu Navarro sa 7-5, 2-6, 6-3. Za Šnajder ovo je treći ulazak u finale nekog WTA turnira, ranije ove godine je stigla i do svog prvog naslova u Hua Hinu, dok je lani izgubila završni dvoboj u Ningbou.